Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ALDATMANIN ALTINDA YATAN GERÇEKLER

Aldatmanın altında yatan gerçekler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
13.12.2010 - 11:15 | Son Güncelleme:

İlişkilerde yaşanan asıl sorun ne?

Uyumlu bir cinsel hayatınızın olması sadece cinsel yaşamınızı değil; ilişkinizi de olumlu yönde etkiler. Peki, bu uyumu yakalamak için neler yapılabilir?

Bazı erkekler ve kadınlar cinsel isteğe yüksek derecede sahip olabilir. Eğer çiftler birbirinin bu isteğine cevap verebiliyorsa uyumsuzluk değil uyumdan söz edilebilir. Ancak bu arzu seviyesi farklı ise ortada cinsel uyumsuzluk var demektir.

Evliliklerin sıkıntıya girmesi ve kadın olsun, erkek olsun çiftlerin birbirini aldatmasının altında bu gerçek yatıyor olabilir. Eğer eşler arasında ten uyumu denen birbirinin vücudundan hoşlanma hali yoksa veya yeterince birbirlerini sevmiyorlarsa bu da cinselliği zehirler.

Cinsel uyumu sağlamak için…

Burada bahsettiğimiz uyumsuzluk nedenlerinden kaçınarak ve cinselliği daha rahat ve kısıtlamasız yaşayarak uyumu sağlamak mümkün. Bazı tabular özellikle kadınların cinsel hayatını çok kısıtlayarak erkeği kendinden uzaklaştırmasına yol açabilir.

Vajen iltihapları, vajinal doğumlar sonrası oluşan yırtık ve gevşeklikler de cinsel sorunlara yol açabilir.

Karşılıklı konuşmak, varsa cinselliği etkileyen vajinit, vajen gevşekliklerinin ve erkeğin ereksiyon sorunlarının bazı ilaçlarla düzeltilmesi gibi yollarla uyumsuzluğun giderilmesi mümkündür.

Jinekolog Turgay Karakaya

Yayın tarihi: 13.12.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Uyumlu olmak gerçekten önemli ama bunun sağlanmaya çalışılacağına inanmıyorum doğal, içten gelen bir şey