Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YENİ YILA FORMDA GİRMEK SİZİN ELİNİZDE!

Yeni yıla formda girmek sizin elinizde!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.12.2014 - 09:59 | Son Güncelleme:

Bu önerilerle kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Yeni yıla girerken verilen sözlerden biri daha formda bir vücuda sahip olmaktır. Diyetkolik.com uzmanlarının önerileri ile bu yıl kendinize verdiğiniz sözü tutun.

Diyet, aç kalmak anlamına gelmiyor

Diyet yaparken aç kalmamanız gerekiyor. Aksi takdirde aç kalan bedeniniz küser ve kilo vermenizi zorlaştırır. Besin değerleri açısından dengeli ve sağlıklı olan program uygulamalısınız. Diyet sürecinde bazal metabolizmanın altında enerji almanın metabolizmayı yavaşlatarak kilo kontrolünün sağlanamamasına neden olduğunu unutmamak gerekir.

Bol su tüketmeye özen gösterin

Bedeninizi susuz bırakmak yeni yılda faturasını bedeninize ödeteceğiniz sorunlara yol açabilir. Az su içmek, vücutta metabolik faaliyetlerin gerçekleşmesi için gerekli olan suyun yetersiz olmasına neden olarak uzun vadede metabolizmanızın yavaşlamasına sebebiyet verebilir.

Motivasyon çok önemli

Sağlıksız ve bir o kadar da pahalı yemekler tüketmek hem bütçenize hem de sağlığınıza zarar verir. Onun yerine zayıfladığınız zaman giyebileceğiniz elbiseler alarak kendinizi motive edebilirsiniz.

Benden geçti demeyin!

Nasıl bir elin 4 parmak olması düşünülemezse diyetin sporsuz, sporun ise diyetsiz olması düşünülemez. Yeni yıla az kala benden geçti diyerek spordan uzak kalmayın. Bedeninizi spora alıştırarak sağlıklı olabilirsiniz.

Özellikle sevdiğiniz besinleri tüketin

Diyet yaparken sevmediğiniz yemekleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Severek tükettiğiniz yemeğin vücudunuza sağladığı fayda, sevmeden yediğiniz besinin size sağladığı yarardan çok daha fazla olduğunu unutmayın. Severek yemek size iki kat fayda sağlar.

Günlük tutun

Ruh halleri ve tüketilen yiyeceklerin genelde birbiriyle ilişkisi vardır. Her gün yediklerinizi not ederek günlük tutabilirsiniz. Böylece midenizi tanıyarak bedeninizi yönlendirmeyi öğrenebilirsiniz. 

Yayın tarihi: 02.12.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.