Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

STRESE ÇÖZÜM KAYISIDAN GELDİ

Strese Çözüm Kayısıdan Geldi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
10.12.2010 - 17:01 | Son Güncelleme:

Kayısı çekirdeği yağı hem strese hem de birçok probleme son veriyor.

Kadın, erkek, genç, çocuk herkesin sorunu haline gelen çağımızın hastalığı stresten kurtulmak için birçok yol deneniyor. Bu sefer bir çözüm de kayısı çekirdeği yağından geldi.

İnönü Üniversitesi (İÜ) Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Aysun Bay Karabulut, kayısı yağı masajının stresin azalttığı gibi birçok fiziksel soruna da iyi geldiğini dile getiriyor.

2-5 Aralık günlerinde Ankara'da düzenlenen, ABD, Hindistan, İngiltere, İsviçre, Almanya ve Türkiye'den çok sayıda bilim adamının katıldığı, Uluslararası Anti Aging Kongresi'nde masaya yatırılan kayısı çekirdeği yağının faydalarını Karabulut şöyle sıralıyor:

“Kayısı yağı masajı zayıflamaya, selülite, stresin azalmasına, egzersiz sırasında oluşan ve var olan ağrının giderilmesine iyi geliyor.”

Hamile Kalmayı Bile Kolaylaştırıyor

Kongreye katılan akademisyenler tarafından paylaşılan bir anekdot da bir hayli ilginç. Araştırmalar katılan ve infertil (kısır) olan iki kadının kayısı yağı masajı sonrası hamile kaldığı aktarılan bilgiler arasında.

AA

Yayın tarihi: 10.12.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

biz kayısının içindeyiz ama eşim iş stresinden bir türlü kurtulamadı :)))bundan sonra cebine gizliden kayısı bırakayım oda atamıyacağı için mecbur yiyecek :)))

22.03.2011 21:21:04 gülşah kaplan

Stresten kurtulmak için deneyelim bakalım.