Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SOFRALARIN VAZGEÇİLMEZ MEYVESİ ŞEFTALİ

Sofraların vazgeçilmez meyvesi şeftali
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.06.2017 - 09:00 | Son Güncelleme:

Tüylü yüzü ve tatlı tadı ile sofraların en çok tercih edilen meyvelerinden biri olan şeftali adeta bir vitamin deposu. Vitaminleri ile potasyum açısından zengin olan şeftalinin diğer faydalarını Diyetisyen Gizem Şeber anlattı.

İyi bir karbonhidrat kaynağı olan şeftali, posadan, A vitamini ve potasyum mineralinden zengindir. Sindirim kolaylığı sağlar. Sıcaklarda ter ile atılan potasyumun karşılanmasına yardımcı olur. İdrar atımını artırdığı için kanın temizlemesini sağlar.

Şeftali

Posa içeriği ile kabızlıktan korur. Böbrek ve sindirim sistemi iltihaplanmalarında rahatlıkla tüketilebilir. A vitamini öncüsü olan beta-karotenden zengin olması nedeni ile antioksidan özellik gösterir. Ayrıca cilt ve kalp sağlığınız için de önemlidir.

Şeftali

Şeftali ayrıca komposto, reçel ve meyve suyu olarak da tüketilir. Barsak hareketlerini hızlandırır. Şeftali soyulup püre haline getirildikten sonra yüze maske yapılırsa özellikle kuru ciltlere iyi gelir.

Yayın tarihi: 29.06.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.