Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ORUÇLUYKEN SAĞLIĞINIZI KORUYACAK 5 İÇECEK

Oruçluyken sağlığınızı koruyacak 5 içecek
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.06.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ramazan ayında kaybettiğiniz sıvı ihtiyacını bu sağlıklı içeceklerle karşılayın!

Ramazan ayında sıcaklıkların etkisiyle vücutta fazla su kaybı meydana gelir. Bu su kaybı sonucunda da enerji düşüklüğü, bayılma hissi, tansiyon gibi problemler yaşanabilir. Beslenme Uzmanı Dilem İrkin Koçan, ramazan ayında sağlığımızı korumak adına sıvı kaybını karşılamamızın önemine değindi, ramazan ayını sağlıklı geçirmemizi sağlayacak her soruna özel içecekleri ve bunların faydalarını sıraladı.

Yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte vücuttan terle birlikte öncelikle sıvı, potasyum ve sodyum gibi birçok mineral kaybediliyor. Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi nedeniyle susuz kalınan saatlerin süresi oldukça uzun oluyor, bu da sağlığımızla ilgili sorunlar yaşamamıza neden olabiliyor. Sıcakların etkisiyle ramazan ayında vücutta fazla su kaybı meydana gelmesi sonucunda; enerji düşüklüğü, bayılma hissi, bulantı, baş dönmesi ve tansiyon düşmesi gibi problemler oluşabiliyor. Dolayısıyla oruç tutarken sağlığımızdan olmamak için öncelikle sıvı kaybını karşılamalı, bunun için de günde 2-2.5 litre su tüketmeye özen göstermeliyiz.

RAMAZANI SAĞLIKLI GEÇİRMEMİZİ SAĞLAYACAK İÇECEKLER

Midenizi rezene çayı ile rahatlatın: Hazımsızlık ve reflü gibi şikayetleriniz varsa, yemekten sonra içeceğiniz rezene çayı ile midenizi rahatlatabilirsiniz.

Oruçluyken sağlığınızı koruyacak 5 içecek

Yayın tarihi: 16.06.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.