Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MANDALİNANIN BEYAZ LİFLERİNİ ATMAYIN

Mandalinanın beyaz liflerini atmayın
96 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Berrin Yiğit’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

Kışın müjdecisi mandalina özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler ve hastalıklarla savaşanlar için ilk tercih edilen meyvelerdendir.

mandalina

Mandalinanın en belirgin faydası bağışıklık sistemi üzerinedir, zengin C vitamini içeriği ve antioksidan özleriyle 7’den 70’e tüketilmesi gereken bir meyvedir. Özellikle sigara içenler, ağır metal zehirlenmesi tehlikesinde olanlar, çok çalışanlar, uykusuz kalanlar, fazla ilaç alanlar her gün düzenli olarak C vitamini kaynağı turunçgilleri bol tüketmelidirler. C vitamini suda eriyen bir vitamin olduğundan fazlası atılır bu nedenle az az sık yenmelidir. Büyük bardak meyve suyu içmek yerine 1 çay bardağı taze sıkılmış meyve suyunu günde 3 kez tüketmek veya bütün haliyle meyveyi yemek daha doğrudur.

Yayın tarihi: 29.09.2017
96 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Ablacım, şimdi iğde zamanı. Her taraf iğde dolu. İğdenin faydası mandalinayı beşe katlar C vitamini ve öksürük baz alınınca. Mandalinalar ham toplandığı için, asit içeriği çok fazla, vitamin içeriği ise çok düşük. Yani bitmemiş mal, üretim. Yemekte fayda yok gibi.