Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KİLO VERMEDE İŞE YARAMAYAN 5 YÖNTEM

Kilo vermede işe yaramayan 5 yöntem
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.01.2016 - 10:47 | Son Güncelleme:

Sağlıklı beslenmeyi hayatın tamamına adapte edilmesi gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, kilo vermede işe yaramayan 5 yöntemi açıkladı…

Tek hedefiniz kilo vermek ise bunu bir şekilde başarabilirsiniz peki ya kilo koruma? İşte herkesin problem yaşadığı yer bu noktadır. Eğer kilo verdikten sonra bunu kısa zaman içerisinde alıyorsanız veya sağlıklı beslenme programını hayatınızın tamamına adapte edemediyseniz başarılı olamamışsınızdır. Bu konuda birçok televizyon programında da bireyleri yanlış yönlendiren ve sanki mucize gibi anlatılan karışımlar anlatılmaktadır.

KİLO VERME SÜRECİNDE HİÇBİR İŞE YARAMAYAN 5 YÖNTEM

1-YOĞURT-LİMON

1 kase yoğurda limon sıkmak ve bunu yatmadan 1 saat önce yapmak kilo verdirir son zamanların en önemli medyatik haberidir. Bu kadar bilim adamı yıllarca uğraşmasına karşın obezite her geçen gün tehdit olmayı sürdürmektedir ama biz yoğurt ve limon ile bu işi çözdük. Bu tarz asılsız haberlere inanmamalı ve diyetin sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı değişikliği ile olduğunu unutmayın.

yoğurt

2-BAHARAT KARIŞIMLARI

Baharat karışımları hazırlamak en moda medyatik haberlerdendir. Açıkçası insanları cezbeden ve farklı bir yaklaşımdır. Evet, baharatlar metabolizmanızı hızlandırır ama metabolizmanızın binde ikisi kadar. Yani siz kilolarca baharat yerseniz ancak anlamı olur. Bu kilo vermede uygulanabilir bir yöntem kesinlikle değildir.

3-DÜŞÜK KALORİLİ DİYETLER

Çok düşük kalori diyeti yine sık sık insanlar tarafından yapılan bir uygulamadır. Gün içerisinde çok az besin tüketip kendinize acı çektirmeniz kilo vermenizi sağlar ama kas kitlesinden kayıplara neden olur. Eğer siz sağlıklı kilo vermek istiyorsanız günlük ihtiyacınız kadar besin tüketmelisiniz. Nasıl araba benzinsiz çalışmaz ise metabolizmanızda besin tüketmeden çalışmaz.

 kadın 

4-ÜNLÜ DİYETLERİ

“Sibel Can Diyeti”, “Hülya Avşar Diyeti” gibi ünlülerin uyguladığı bazı diyetler sizin için uygun değildir. Çünkü her bireyin metabolizma dengesi ve vücut çalışma hızı aynı değildir. Hızlı kilo verme hevesi ile sağlığınızdan olmamalısınız.

5-ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİ

Zayıflama ürünleri kullanmak bunlar içerisinde en tehlikelisi olarak sayılabilir. Maalesef sürekli zayıflama ilaçları yüzünden ölen insanlar olmasına karşın bu ürünlere olan talep hiçbir zaman azalmamaktadır.

Sağdan soldan duyulan diyetler ile sağlığında ciddi problemlere neden olan birçok birey vardır. Çünkü beslenme konusunda toplum olarak hem hassasızdır hem de hiçbir şey bilmeyip çok şey bildiğimizi düşünürüz. Bu nedenle etrafınızda zayıflayan birileri olduğunda nasıl zayıfladığı değil verdiği kiloyu uzun süre koruyup koruyamadığını takip edin bu sizi daha iyi yönlendirecektir. Ayrıca diyet kişiye özel olması nedeniyle bu konuda diyetisyenden (beslenme uzmanı) yardım alabilirsiniz.

İHA

Yayın tarihi: 21.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.