Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KARACİĞERİ KORUYAN 5 SÜPER BESİN!

Karaciğeri koruyan 5 süper besin!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.11.2014 - 09:00 | Son Güncelleme:

Bu sebze ve meyveler aynı zamanda karaciğeri temizliyor.

“Alkol kullanımı ve aşırı yağlı yiyecekler, karaciğer hastalıklarına davetiye çıkarıyor” diyen Dr. Fevzi Özgönül, karaciğer sağlığını koruyan sebzeleri sıraladı.

Karaciğer sağlığında tüketilen gıdaların önemini anlatan Özgönül; alkol, sigara ve aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerektiğine dikkat çekti. Doğru yiyeceklerin içerdiği antioksidan değerleri nedeniyle karaciğeri koruyup temizlediğini ifade eden Özgönül, “Karaciğer sağlığında ilk adım, tüketilen gıdaların dikkatle seçildiği bir dengeli beslenme programı olmalıdır. Doğru yiyecekler antioksidan etkileri ile karaciğeri temizler ve korur. En büyük organlardan biri olan karaciğerin, besinlerle birlikte alınan vitamin ve minerallerin emilmesi, vücuttaki zararlı maddelerin temizlenmesi gibi hayati görevleri bulunmaktadır. Düzenli alkol kullanımı ve aşırı yağlı gıdaların tüketimi karaciğer yağlanması, hepatit ve siroz gibi karaciğer hastalıklarına yol açabilmektedir” diye konuştu.

Elma: Yüksek lif içerir ve sindirim sistemindeki toksinlerin atılımına destek olur. Böylece karaciğerin işini kolaylaştırır.

Karaciğere büyük faydası olan 5 süper besin!

Yayın tarihi: 16.11.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.