Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ESMER EKMEK ZAYIFLAMAYA YARDIMCI!

Esmer ekmek zayıflamaya yardımcı!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.10.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

İşte, beslenmenizde tükettiğiniz esmer ekmeğin 6 faydası…

Diyet yaparken ekmeği hayatımızdan çıkarmanın en büyük yanlışlardan biri olduğunu vurgulayan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, kilo kontrolü için beyaz ekmek yerine tam tahıllı, ruşeymli veya çavdarlı esmer ekmeklerin tercih edilmesini önerdi ve esmer ekmeğin yararlarını sıraladı.

Diyet yapanlar genellikle ekmek yemekten çekiniyor ancak İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’ya göre, son yıllarda yapılan birçok araştırma bu bilginin doğru olmadığını gösteriyor. Ekmeği tamamen kesmenin en büyük diyet hatası olduğunu belirten Dr. Kaya, “Yemeğin yanında pilav, makarna, börek yerine ekmek tercih edenler daha iyi ve daha nitelikli kilo kaybı sağlıyor” diyor ve esmer ekmeğin 6 faydasını şu şekilde sıralıyor:

1. Zayıflarken çok yardımcıdır. Çiğnemesi beyaz ekmeğe göre daha zordur, çiğneme duygusunu tatmin edeceği için daha az yemeye neden olur.

EKMEĞİNİ KENDİ ELLERİYLE YAPMAYI TERCİH EDENLER İÇİN BİRBİRİNDEN LEZZETLİ EKMEK TARİFLERİ BURADA!

Yayın tarihi: 30.10.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

OTUZ YEDİ SENEDİR ŞEKER HASTASIYIM ALTI SENEDİR EKMEK PİLAV MAKARNA YEMİYORUM TABİKİ TATLIDA DAHİL .GAYET SAĞLIKLIYIM HER GÜZEL GIDA HER İNSAN İÇİN İYİ DEĞİLDİR.DİYABETLİLERE BİLDİRİ MESAJIMDIR ....

31.10.2014 17:46:34 fahrettin gözükan

EKMEĞİN ESMERİ SİYAHI BEYAZI YOKTUR.BUNDAN FIRINCININDA HABERİ OLMAZ NE TÜR RENKLİ EKMEK İSTENİYORSA UN FABRİKALARI TALEP VE ARZA GÖRE BOYALAYIP REKLENDİRİYORLAR .DAHA UZUN TAZE KALMASI İKABARMASI ÇİN ÇEŞİTLİ KATKI MADDELERİ AL BENİLERİ İLE CAZİPLEŞTİRİYORLAR ...........

31.10.2014 17:35:24 fahrettin gözükan