CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN BESİNLER

CİNSEL İŞTAHINIZI YERİNE GETİRECEK İPUÇLARI...

Cinsel gücü artıran besinler

Cinsel gücün artmasında en önemli faktör kan dolaşım sistemidir. Bu sebeple dolaşımın iyi çalışması gerekir. Beslenme düzeninizde yapacağınız ufak değişimlerle cinsel yaşamınızı olumlu etkileyebilirsiniz.

* Çikolata, serotonin ve dopamin hormon sentezini tetiklediği için mutluluk verir ayrıca theobromin içermesinden dolayı sizi uyarır.

* Somon, omega-3 oranı fazla olan balıklardandır ve omega-3 kan akışkanlığını hızlandıran bir yağ asididir.

* Demir eksikliği cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir, demir eksikliğinin oluşmaması için de yağsız kırmızı et, tavuk, hindi, yumurta ve kurubaklagiller tüketilmelidir.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN BESİNLERDEN ANANAS BU ENFES TARİF İLE SEKS HAYATINIZA RENK KATACAK!

* Ananas, bromelin enzimi içermektedir ve bromelin de libidoyu artırır.

* Birçok meyvede bulunan antosiyan, kan akışkanlığını hızlandırır. Özellikle ahududu, böğürtlen, çilek, kiraz, yabanmersini antosiyaninden zengindir.

* Avokado; B6 vitamininden zengindir dolayısıyla serotonin salgılanmasını uyarır ayrıca E vitamininden zengindir testesteron salınımını artırır.

* Domates, likopenden zengin bir sebzedir ve libido artırıcı özelliğe sahiptir.

Domates, likopenden zengin bir sebzedir ve libido artırıcı özelliğe sahiptir.

* İstiridye, midye, deniz tarağı çinko ve iyottan zengin deniz mahsulleridir. Çinko testesteron salgılanması için önemli bir mineraldir.

* Acı biber, kan akışını hızlandırdığı ve sinir uçlarını etkilediği için önemlidir. Aynı etkiyi zencefil de gösterir.

* Yumurta, B6 ve B5 vitaminlerinden zengindir yani strese karşı koruyucu, hormon seviyesini dengeleyicidir. Böylelikle libidoyu artırır.

* Kuruyemişler, özellikle badem, fındık ve antep fıstığı l-arjinin adlı aminoasitten zengindir ve dopamin hormonu sentezini tetiklediği ve dolayısıyla kan akışını hızlandırdığı için tüketilmesi gereken besinlerdendir.

Badem, fındık ve antep fıstığı l-arjinin adlı aminoasitten zengindir ve dopamin hormonu sentezine yardımcı olur.

* Sarımsak, damarları genişletir ve dolayısıyla dolaşımı hızlandırır.

* Sigara elbette vücudumuzda bütün sisteme zarar vermektedir ama özellikle dolaşım sistemini etkileyip kanda toksik madde miktarını artırmaktadır. Bu da cinsel hayatı olumsuz etkileyen bir faktördür.

* Sağlıklı bir cinsel hayat için alkol tüketiminizi azaltmalı, işlenmiş yiyeceklerden ve kalorisi yüksek besinlerden uzak durmalı, her sebze ve meyveyi mevsiminde tüketmeli ve stressiz bir yaşam için elinizden geleni yapmalısınız.

Diyetisyen Özlem Sert Aydın 

  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

Bilginineze saygilar tsk edrm acilarin cocuguyum cok severrim aciyi ise yariyo mus bilmezdim hocam

22.10.2012 abdullah Cİplak

kesinlikle sivri acı biber.. yedikten 2 saat sonra etkisini gösterir.. Doğu'da neden bukadar çok çocuk sahibi olunduğunu burdan anlayabilirsiniz :D

02.10.2012 osman
19 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER 
REKLAM
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Bugün uzun zamandır görüşemediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir, birlikte keyifli vakit geçirebilir devamı > BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs Bugün popülariteniz yükseliyor. Özel yaşamınız da ise bekar Boğa’lar biraz çevrenize özen göstermeli devamı > İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran Gökyüzü bugün aşk hayatınızda dikkatli olmanız gerektiğine işaret etmekte. Karşı cinsin yoğun ilgisi devamı > YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz Bugün işinizi ilgilendiren konularda sizin dışınızda yaşanan gecikmeler, iptaller işinize olan adapt devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Bugün işinizle ilgili konularda ani kararlar vermemeli alışkanlıklarınızı zor da olsa değiştirmelisi devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül Ruhsal tekamülünüzün fazlasıyla yoğun olduğu bir gündesiniz. Kendinizi yeniden keşfedecek ve dünyayı devamı > TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim Gökyüzü bugün yakın çevreniz ve iş hayatınız da dahil olmak üzere iletişim kurmakta zorlandığınız ki devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Bugün kişisel gelişiminize önem vererek iç dünyanızdaki sizi keşfedebilirsiniz. Bu daha önce fark ed devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık Bugün iş ve özel yaşamınızda seçimlerinizi çok iyi yapmalısınız. Aynı anda birden fazla işle ilgilen devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Bugün iş hayatınızda her şeyi ben bilirim edasıyla hareket ederseniz, maddi manevi zararlı sonuçlarl devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Kendinize acımak ve mutsuzluğa teslim olmak yerine üzerinizdeki olumsuz enerjiden bir an evvel silki devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Gökyüzü bugün sizleri birlikte çalıştığınız insanlar ve yakın çevreniz tarafından alışkınlıklarınız devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
REKLAM