Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOĞUM SONRASI GENİTAL ESTETİK

Doğum sonrası genital estetik
PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sevtap Hamdemir Kılıç’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Perinatolog Prof. Dr.
 
 

Doğum sonrası uygulanan genital estetik operasyonları hakkında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, genital estetiğin kadınları psikolojik açıdan rahatlattığına dikkat çekiyor.

 • Doğum sonra genital estetik merak edilen bir konudur. Genital bölge estetiği bir operasyondur. Doğumdan sonra bozulan veya normalde de hoşunuza gitmeyen genital bölgelerinizi operasyonla güzelleştirebilirsiniz.  Buradaki küçük deformasyonlar bile sizi rahatsız edebilir. Doğumdan sonra ise eğer sarkma varsa yani hoşunuza gitmeyen bir durum söz konusu ise bunu doktorunuza danışarak estetik yaptırabilirsiniz. Genital estetikler sizi psikolojik olarak da rahatlatır. 
   
 • Genital estetikte en çok yaptırılan ise labia yani dudak sarkması operasyonudur. Bu operasyonların bir riski bulunmaz. Bir diğeri ise epizyotomiden kalan nedbe dokuya yapılır. Bu operasyonun da hiçbir riski yoktur. Estetik açıdan genital bölgenin güzel görünmesini sağlar. Genital bölge estetikleri çok uzun zamanlar almaz. Yapılacak uygulamaya göre 1-3 saat sürer.
   
 • Bir diğer merak konusu ise anestezidir. Anestezi seçimi hastanın istemine göre değişir. Lokal anestezi veya genel anestezi yapılabilir. Genital estetik sonrası cinsel yaşama geri dönüş ise estetiğin yerine ve iyileşme durumuna göre zaman alır. Genital estetikte ilk 1 hafta sizi biraz zorlayabilir.

 • Genital estetikte iz kalma olasılığı azdır ve çok büyük izler söz konusu değildir. Bu operasyonların bir riski yoktur. Doğumdan sonra da doktorunuza danışarak en uygun zamanda yaptırabilirsiniz. 
   
 • Genital estetik yaptırmanızın bir sakıncası yoktur. Doğumdan sonra yaptırmanız ise yaralarınızın iyileşmesi ve doktor onayından sonra olmalıdır. Doğumdan sonra genital estetik yaptırmanız için yaralarınızın mutlaka iyileşmesi gerekir. Genital estetik kısa süreli riski bulunmayan operasyonlardır.
Arpanetmedya.com tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 20.01.2017
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (6)

Surekli gazetelerde yag aldir, genital estetik yaptir,mide kucult goruyorum.Merak ettigim sey, gazetelere bu reklamlar icin ne kadar oduyorlar~~

23.01.2017 13:15:34 fisun gunuaydin

Herkes yaptirabilir Türk kadini herkes mi ? Bunun altinda cerrahin kazandigi para minimaldir ,yani genc kizlari buna özendirmekdeki amac nedir ? Porno sektörü mü bunlara neden ? Her irkin kadini kendine özgüdür.cok yanlis ,kiniyorum,efendim.Saygilar.ayni genital bölge beyazlatma gibi akil fikir hep orada , nasil bir gereklilik hasil olabilir , ne ayip $eyler ,erkeler icinde gecerli olabilir ,kiniyorum!

20.01.2017 22:14:26 Leyla Ar....
6 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER 
  
Engel olma bırak yapsınMucizenin GünlüğüFerda Saraçoğlu

Engel olma bırak yapsın

Siz çocuğunuza yapma etme dediğiniz için o merakını yenmekten vazgeçmeyecektir.Devamı >
Güneş gözlüğü deyip geçmeyin!Güzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Güneş gözlüğü deyip geçmeyin!

İyi gözlükler biraz pahalı olabilir, ama inanın bunun bedeli, katarakt ameliyatıyla da, estetik ameliyatlarla da mukayese edilmez.Devamı >
Göğüs büyütme estetiği mutlu ediyor!İnsan HeykeltraşıGüncel Öztürk

Göğüs büyütme estetiği mutlu ediyor!

Meme büyütme estetiği geçirenlerin büyük bir çoğunluğunun cinsel yaşam memnuniyetinde genel bir artış görülür.Devamı >
Öpüşme ile bulaşan hastalıklarAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Öpüşme ile bulaşan hastalıklar

Araştırmalar öpüşmenin stresi ve kaygıyı azalttığını ve mutluluğu arttırdığını ortaya koyuyor ancak gelin görün ki öpüşme her zaman o kadar masum olmayabilir.Devamı >