Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEDENİNİZDEKİ DEĞİŞİKLİKLER BİRİCİK BEBEĞİNİZ İÇİN

Bedeninizdeki değişiklikler biricik bebeğiniz için
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
01.07.2016 - 00:00 | Son Güncelleme:

Hamilelik süreci ile birlikte gelen hormonal ve bedensel değişimler, anne adaylarına zor zamanlar yaşatıyor. Anne adayının ruh halinin aslında duruma ne açıdan baktığı ile ilintili olduğunu söyleyen Uzman Psikolog Duygu Doğmuş, “Duygusal durumun hamilelik sürecine önemli derecede etkisi olduğu biliniyor.

Bu süreci mümkün olduğu kadar huzurlu geçirmek yine anne adayının elinde. Pozitif bakış açısı anne adayının hamilelik boyunca destekçisi olacaktır.

Anne adayının bedenindeki değişimlerin nedeninin biricik bebeğinin gelişimine yardım etmek için oluştuğunu hatırlamasının durumu kolaylaştıracağını belirten Uzman Psikolog Duygu Doğmuş, birkaç küçük öneri veriyor:

hamile

 • Değişen bedeninize, alınan kilolar olarak bakmayın. Başka türlü hiçbir şekilde bebeğinizin bu kadar güvenli gelişmesine imkan sağlayamazdınız.
 • Bedeninizi çocuğunuz ve sizin için özel bir alan olarak görün.
 • Çocuğunuz ile konuşun ve bedeninize dokunun, bebeğinizi hissedin. Bu sizin değişen formunuza alışmanızı kolaylaştıracaktır.
Yayın tarihi: 01.07.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.