Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAMİLELİKTE HANGİ CİNSEL POZİSYONLAR DAHA GÜVENLİDİR?

Hamilelikte hangi cinsel pozisyonlar daha güvenlidir?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.04.2018 - 00:00 | Son Güncelleme:

Hamilelikte cinsel ilişkiye girmek bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte hangi pozisyonlar tercih edilmeli? Hamilelikte cinsel ilişki için en uygun pozisyon hangisi?

Eğer gebeliğiniz normal seyrediyorsa, gebeliğin başından gebeliğin son gününe kadar, yani sularınızın gelmesine veya doğum ağrıları başlayana kadar istenilen sıklıkta cinsel ilişkiye girmenizde sakınca yoktur. Ancak bu konuda doktorunuzun fikrini almaktan çekinmeyin. Hamilelikte rahat olunduğu sürece cinsel ilişkide pek çok pozisyona izin verilmektedir. Kendiniz için en iyisinin hangisinin olduğunu bulmaya çalışmalısınız ve bunu kendiniz deneyimlemelisiniz. Çünkü gebeliğiniz ilerledikçe hakikaten cinsel ilişkiye girmeniz zorlaşacaktır. Örneğin misyoner pozisyonu dediğimiz klasik pozisyon, yani kadının altta erkeğin üstte olduğu pozisyonda; gebelik ilerledikçe ilişkiye girmeniiz zorlaşacaktır. Hatta gebeliğin geç dönemlerinde imkansız hale gelecektir. Eğer ilk üç ayından sonra bu pozisyonda cinsel ilişkiye girilmeye devam edilirse poponun altına 1-2 yastık koyularak açı verilmesi gerekmektedir. Çünkü erkeğin ağırlığının göbeğe doğru yaslanmadığına emin olunması gerekir. Diğer bir güvenli pozisyon da, erkeğin altta, kadının üstte olduğu pozisyondur. Yine karına herhangi bir ağırlığın olmadığı pozisyondur. Ayrıca kontrol de sizdedir. Ya da çiftlerin yatakta düz ve yan yana yattığı, ancak erkeğin arkada olduğu pozisyon da son derece güvenlidir. Önemli olan sizin rahat hissetmenizdir. Eğer cinsel ilişki esnasında rahatsızlık duyuyorsanız, keyif almıyorsanız ya da endişeleniyorsanız, bunu eşinizle mutlaka paylaşmalısınız.

HAFTA HAFTA GEBELİK

Yayın tarihi: 04.04.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.