Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAMİLELİKTE KIYAFET SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalı?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.01.2017 - 10:22 | Son Güncelleme:

Hamilelik, kadınların yaşamında gerek fiziksel gerekse psikolojik anlamda en hassas dönemdir. Bu süreçte yeme içme kadar giyim kuşama dair pek çok detaya da dikkat etmek gerekir. Çünkü hamilelikte anne adayları kendilerini rahat hissetmek ister. Peki, ama gebelik sürecinde giyilecek kıyafetler nasıl olmalı? Hamilelik kıyafetleri seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte, detaylar…

Hamileliğin ilk üç aylık döneminde kilo artışı pek olmaz. Ancak 4. aydan sonra kilo alımı hızla artar, basenler genişlemeye, kollar ve bacaklar şişmeye başlar. İşte, bu dönemden itibaren hem anne adayının rahat hissetmesi hem de bebeğin sağlıklı gelişimi açısından uygun kıyafetler seçmekte fayda vardır.

  Hamile

RAHAT GİYSİLER VE SAĞLIKLI KUMAŞLAR SEÇMEK ÖNEMLİ

Hamilelik döneminde, sağlık açısından dar giysilerden uzak durulmalı, özellikle karın bölgesini sıkan kıyafetler asla tercih edilmemelidir.
Bu açıdan düşünüldüğünde çalışma hayatı olmayan kadınların hamilelikte kıyafet seçimi daha kolaydır. Çünkü eşofmanlar, geniş şortlar ve bol tshirtler hamilelik dönemi için uygundur.

Gebelikte giyilen kıyafetler pamuklu kumaştan olmalıdır. Kış mevsiminde yünlü olanlar da tercih edilebilir.

Hamilelikte ateş basmaları normaldir ve sıklıkla yaşanır. Dolayısıyla bu dönemde giyilen kıyafetlerin nefes alabilen malzemelerden yapılmış olması önem taşır. Cotton, viskon cotton, yüzde 100 viskon ve ipek olanlar tercih edilebilir.

Hamile

HAMİLELİKTE KIYAFET ALIRKEN…

Tshirt: Alırken öncelikle kumaşlarına dikkat edilmeli. Bol tshirtler giyebilirsiniz.

Elbise ve etek: Üzerinize çok yapışmayan elbiseleri tercih edebilirsiniz. Dizi geçmeyecek boylar gün içinde daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Pantolon ve şort: Kumaşlarının rahat olması çok önemli. Özellikle yaz döneminde tiril tiril pantolonlar vazgeçilmeniz olacak, şort tercih ettiğinizde ise bacaklarınız nefes alacak. Beli esnek ve lastikli olanlarını satın alabilirsiniz.

Tayt: Hem evde hem de sokakta severek giyeceksiniz. Çünkü rahat esneyebilme özelliği olduğundan karın ne kadar büyürse büyüsün giydiğiniz tayt sizi sıkmayacaktır.

Hamile pantolon

UZAK DURUN!

• Beli ve karın bölgesini sıkan giysiler ve kemerler
• Bacağı sıkan çoraplar
• Çok dar pantolonlar
• Naylon iç çamaşırları
• Sıkı ve sert malzemeden yapılmış sutyenler

Hamile tunik

ÇALIŞAN KADINLAR NELER GİYEBİLİR?

Çalışan hamileler, kıyafetlerinin sağlıklı ve rahat olmasının yanında şık olmasını da ister. Bu dönemde göğüs altından bollaşan şık elbiseler tercih edilebilir. Renk kullanmaktan kaçınılmamalıdır. Hamilelere uygun kıyafet satılan mağazalarda iş yaşamı için de uygun kıyafetler mümkündür.

Hamile

YORULMADAN ONLINE ALIŞVERİŞ

Pek çok hamile giyim markası tüm bu detayları göz önünde bulundurarak, yeni sezon hamile giyim tasarımlarında şık ama aynı zamanda rahat giysiler tasarlıyor. Üstelik tüm bu ürünleri evinizden veya iş yerinizden günün her saati satın alabiliyorsunuz. Alışveriş merkezlerinde saatlerce dolaşmanıza, ödeme kuyruğunda beklemenize, paket taşımanıza da gerek kalmıyor.

HAFTA HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ

Yayın tarihi: 16.01.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.