Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

HAMİLELİKTE GİYSİ SEÇİMİ

Hamilelikte giysi seçimi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.09.2012 - 11:40 | Son Güncelleme:

Hamileliğiniz boyunca kilo artışınıza göre kıyafet şeçimi yapabilirsiniz.

Yeni giysiler almak, çeşit çeşit kıyafetlerle boy göstermek her kadının hayalidir, ancak hamilelikle birlikte genişeyen belinize ve gittikçe büyüyen göğüslerinize uygun kıyafetler bulmak bazen sizi zorlayabilir ve bu konuda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hamileliğinizin ilk aylarında karnınız şişmese bile belinizin kalınlaştığını hissedersiniz ve eski kıyafetlerinizi giymekte zorlanırsınız. Bir süre eski kıyafetlerinizi üst düğmelerinizi açık bırakarak giyebilirsiniz. Günümüzde birçok kıyafet hamilelikten sonra da giyilebiliyor ve bazı normal kıyafetler de büyüyen karnınızı saklamaya yardımcı oluyor.

Hamilelik döneminde ne kadar kilo alacağınızı tahmin etmeniz biraz zordur. O nedenle ihtiyaçlarınızı hemen almanız zorlaşır.

Hamileliğiniz boyunca kilo artışınıza göre kıyafet şeçimi yapabilirsiniz. Bu dönemde kilo artışınızı nasıl olursa olsun rahat, bol ve nefes alan kıyafetler tercih edilmelidir. 

Hamilelik döneminde neler giymelisiniz?

• Bol tunikler, süveter ve erkek tişörtleri hamilelik boyunca giyilebilir.

• Eşofman

• Rahat taytlar ve şortlar. Bunlar da dar gelmeye başladığında daha büyük bedenler alınmalıdır.

• Esnek ve rahat iç çamaşırları

• Göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler. Boylarının uzun olmasına dikkat edin çünkü arka taraf uzunken ön tarafı karnınız nedeniyle havaya kalkabilir.

• Alçak tabanlı ayakkabılar

• İleriki aylarda pantolonunuz göbeğinizin altında durmalıdır.

Hamilesiniz ve şık olmanız gerekiyor

Özel bir yer için şık ve çekici bir kıyafete ihtiyacınız varsa hamile giysileri dizayn etmesi için bir tasarımcıdan yardım alabilirisiniz. Ama buna ayıracak bütçeniz ve zamanınız yok ise bazı markaların hamile reyonlarından hem şık hem de rahat hamile kıyafetlerinden alabilirsiniz.

İş kıyafetleri

Hamilelere uygun kıyafet satan mağazalarda iş yeri için uygun kıyafetler de bulabilirsiniz. İş yeri için en uygun tarz uzun jarse tunik, altına uzun bir etektir. Ofislerde hem rahat hem de şık kıyafetler giymeniz çok kolay.

HAFTA HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ

Yayın tarihi: 26.09.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.