HAMİLELİKTE SEKS POZİSYONLARI

HAMİLELİK BOYUNCA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ BİR CİNSELLİK YAŞAMAK İÇİN ÖNERİLEN POZİSYONLAR

Hamilelik döneminde sağlıklı ve keyifli bir cinsel ilişki yaşamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte hamilelik dönemi için özel seks pozisyonları…

1. Pozisyon

Bu pozisyon gebelik için tercih edilen pozisyonlardan değildir. Özellikle gebeliğin ilerleyen haftalarında kontrolsüz bir hareket sonucu karın üzerine basınç olabilir. Bu durumda sıkışan bebek kesesi yırtılabilir ve erken su gelmesi durumu oluşabilir. Bu durumda bebeği, hangi haftasındaysa doğurtmak gerekebilir ve prematüre doğan bebek uzun süre küvöz tedavisi gereksinimi duyabilir. Gebelik esnasında cinsellik devam etmelidir ancak pozisyonlardan karın içi basıncını artırmayacak olanlar tercih edilmelidir.

hamilelikte seks pozisyonları

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?

  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

Ben de 1 cocuk babasiyim. Esim hamileyken 5. aydan itibaren düzenli iliskiye girmemizi doktor özellikle tavsiye etti. Hem annenin ruhsal sagligi hem de dogumun kolay gecmesi icin faydalari oldugundan bahsetti. Tabi bunlar kesin calismalar degil ama sonucta seks hayatin en onemli parcalarindan biri. Vazgecmeyin.

02.05.2014 jay holland

Seks, susuzluk ve açlık içgüdülerinden ayrı olarak sosyal ve psikolojik yönü de olan bir insan ihtiyacı. Esasen, hamilelikte seks yapmanın ya da yapmamanın ilericilik ve gericilikle de alakası yok. Yapmak istedikten sonra pozisyonu kendiniz bulursunuz. Annenin psikolojik durumunun cenini doğrudan etkilediği düşünülürse, hamilelikte seksi bir kez daha düşünmek gerekir kanaatindeyim. Doktorlar sağlıklı diyor, demeyin; doktorlar 50 yıl önce de sigarayı ilaç olarak tavsiye ediyordu.

02.01.2013 hüseyin inan izmirlioğlu
73 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER