HAMİLELİKTE SEKS POZİSYONLARI

HAMİLELİK BOYUNCA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ BİR CİNSELLİK YAŞAMAK İÇİN ÖNERİLEN POZİSYONLAR

Hamilelikte seks pozisyonları
  • Pin It
  • yorum yaz

Hamilelik döneminde sağlıklı ve keyifli bir cinsel ilişki yaşamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte hamilelik dönemi için özel seks pozisyonları…

 

1. Pozisyon

Bu pozisyon gebelik için tercih edilen pozisyonlardan değildir. Özellikle gebeliğin ilerleyen haftalarında kontrolsüz bir hareket sonucu karın üzerine basınç olabilir. Bu durumda sıkışan bebek kesesi yırtılabilir ve erken su gelmesi durumu oluşabilir. Bu durumda bebeği, hangi haftasındaysa doğurtmak gerekebilir ve prematüre doğan bebek uzun süre küvöz tedavisi gereksinimi duyabilir. Gebelik esnasında cinsellik devam etmelidir ancak pozisyonlardan karın içi basıncını artırmayacak olanlar tercih edilmelidir.

hamilelikte seks pozisyonları

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?

2. Pozisyon

Bu pozisyon gebe olan ya da olmayan hemen her kadının ve erkeğin tercih ettiği pozisyonlardan biridir. Gebelik esnasında ilişkide en çok tercih edilen pozisyondur. Karın içi basınç bu pozisyonda yükselmez. Bu nedenle bebeğin su kesesinin yırtılma riski yoktur. Diz ve dirseklere dayanarak karın üzerine güç vermemek tek dikkat edilecek durumdur. Bu pozisyonda klitoral uyarı olduğu gibi aynı zamanda G noktası uyarısı da olur. Bu vajinal orgazmı kolaylaştırır. Yani peş peşe çoklu orgazm gerçekleşebilir. Tüm çiftler ve özellikle gebeler rahatlıkla bu şekilde ilişkilerini sürdürebilirler.

hamilelikte seks pozisyonları

BEBEĞİNİZ KIZ MI OLACAK ERKEK Mİ?

  • Pin It
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

yararı olur diye seks yapılmaz. zararı olur diye de çekinilmez. canınız istiyorsa sevişin kardeşim.

23.09.2014 fethi çerttik

Ben de 1 cocuk babasiyim. Esim hamileyken 5. aydan itibaren düzenli iliskiye girmemizi doktor özellikle tavsiye etti. Hem annenin ruhsal sagligi hem de dogumun kolay gecmesi icin faydalari oldugundan bahsetti. Tabi bunlar kesin calismalar degil ama sonucta seks hayatin en onemli parcalarindan biri. Vazgecmeyin.

02.05.2014 jay holland
74 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER