Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAMİLELİKTE EŞİNİZİN İÇİNİZE BOŞALMASI SAKINCALI MI?

Hamilelikte eşinizin içinize boşalması sakıncalı mı?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.06.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gökçen Erdoğan açıkladı.

HAMİLEYKEN CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLİR Mİ?

Hamilelik döneminde 32. haftaya dek cinsel ilişki mümkündür. Elbette ki risk taşımayan gebeliklerde bu böyledir. Gebeliğiniz doktorunuzun kontrolünde ve de sorunsuz ilerliyorsa cinsel ilişkiniz de sorunsuz sürebilir.

HAMİLELİĞİN İLK AYLARINDAN CİNSEL İSTEKSİZLİK YAŞANABİLİR

 

Hamileliğin başlangıcında anne adayında cinsel isteksizlik baş gösterir, bu çok normaldir. Fakat anne adayı zamanla kendisinde gerçekleşen bu değişime uyum sağladıkça isteğinde yeniden artma görülür. Ancak rahmin iyice büyümesiyle cinsel ilişki teknik olarak zor bir hal alabilir. İki kişinin de konforu sağlanabildiği sürece cinsellik bütün güzelliğiyle sürebilir.

HAMİLELİĞİN SON 4 HAFTASINA DİKKAT

Gebeliğin son dört haftasına dek cinsel ilişkiye girmek konusunda bir sıkıntı yoktur. Bu son 4 haftada kısıtlama yapılmasının nedeni de erkeğin menisindeki bazı maddelerin rahim kasılmasını başlatması ve erken doğuma sebep olma ihtimalidir.

HAMİLELİKTE EŞİNİZİN İÇİNİZE BOŞALMASI SAKINCALI MI?

“Hamilelikte eşin, içine boşalması bebek ve doğum için tehlike yaratır mı?” sorusunu, Erdoğan şu şekilde cevaplıyor; “Hayır, ‘tıbben sakıncalıdır, kesinlikle yapılmamalıdır’ diyemeyiz. İçine boşalmak yasaklanmaz. Fakat bazı riskleri vardır; bunlardan biri enfeksiyon kapma riskidir ki bunu önlemek için de mutlaka prezervatif kullanmanız gerekir. Ayrıca eğer kanlı akıntı söz konusuysa cinsel perhiz gerekebilir ki bu durumda da doktora danışmakta fayda vardır. Bu anlaşılması çok rahat küçük riskler dışında, bebeğinizi, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam sürdürerek bekleyebilirsiniz.”

HAMİLEYKEN HAMİLE KALINIR MI?

HAFTA HAFTA HAMİLELİK

Yayın tarihi: 14.06.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.