Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNE ADAYININ CİNSEL İSTEĞİNDE DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

Anne adayının cinsel isteğinde değişiklik olur mu?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.04.2016 - 15:37 | Son Güncelleme:

Düşük tehdidi yoksa cinselliğin yasaklanmayacağını söyleyen Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, hamileliğin ilk 3 ayında anne adayında değişiklik gösteren cinsel isteği anlattı…

Gebelik her kadında hem psikolojik olarak hemde hormonal olarak çok büyük değişimlere neden olur. Özellikle bu değişimleri gebeliğin başlarında kadın daha yoğun hisseder. Çünkü gebeliğin başında hemen her kadında beraberinde şiddetli yorgunluk hissi, halsizlik, uykuya meyil, bulantı kusma, gögüslerde ağrı, hassasiyet ve kasık ağrıları hissedilir. Tüm bu fiziksel etkiler ve beraberinde çocuğunu korumaya çalışan bir anaç ruh ortaya çıkmaktadır.

seks

LİBİDO DÜŞÜKLÜĞÜ

Sonuç libido düşüklüğü ile şekillenmektedir. İlk aylarda ortaya çıkan düşük riski ya da ilişki sonrası lekelenme bu duyguları perçinlemektedir.

CİNSELLİĞE ARA VERME

Pek çok kadın bunu eşiyle paylaşmakta ve cinselliğe ara vermektedir. Bir kısmı ise bu durumdan eşininin alınacağı düşüncesi ile bunu paylaşmamaktadır. Bu nedenle çeşitli yollarla ara verme çabası ya da eşinin ihtiyaçlarını korkarak da olsa desteklemektedir.

 seks 

DÜŞÜK TEHDİDİ YOK İSE CİNSELLİK YASAKLANMAZ

Bizim hekimler olarak eğer bir düşük tehdidi yok ise bir cinsel yasaklama ya da ara verme önerimiz olmayacaktır. Ancak risk grubunda bir hasta ise cinselliği bir süre rafa kaldırabilir. Daha sonraki dönemde de kanamayı tetiklemesi amacıyla içeri boşalma olması önerilmektedir.

HAFTA HAFTA HAMİLELİK

Yayın tarihi: 29.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.