Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAMİLELİKTE EN FAZLA ÖZLENEN 12 ŞEY

Hamilelikte en fazla özlenen 12 şey
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
20.05.2016 - 00:00 | Son Güncelleme:

Gebelikte elinizden alınan bazı alışkanlıklarınız vardır. Sevdiğiniz kahve alışkanlığınız, özlediğiniz dar pantolonlarınız gibi... Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Murat Emanetoğlu, anne adaylarının en çok özlediği 12 şeyi anlatıyor...

Gebelikte yaşanan pek çok güzellikler ve sıkıntılar vardır. Güzel olanları merak, heyecan ve bebeğin hareketleri olarak düşünürsek, sıkıntılı olanları sık tuvalete gitme, uyku bozuklukları ile her ne kadar büyüyen karın bazı kadınların hoşuna gitse de vücudunuzda olan değişiklikler şeklinde söyleyebiliriz.

1. NORMAL KOKU DUYUSU

Hamilelikte özlenen şeyler

Çoğu gebe kadın bunun özlemiyle doludur. Rahatsız koku duyusu nedeniyle lokantaları terk eden, arkadaşının ne yediğini uzaktan bile anlayan kadın sayısı az değildir. Yakınlarının ve arkadaşlarının parfüm kokusu, kolonya bile çok rahatsız edici olabilir.

2. YASAK YİYECEKLER

Hamilelikte özlenen şeyler

Suşi, pastorize edilmemiş peynirler, bazı deniz ürünleri gebelikte tüketmemeniz gereken yiyeceklerdir. Ancak bunlar sizin çok sevdiğiniz yiyecekler olabilir.

3. CİNSEL HAYAT

Hamilelik ve cinsellik

Eşinizle yaşadığınız ateşli cinselliği özlüyor olabilirsiniz. Abartılı hareketlerin bebeğe zarar verebileceğinden veya erken doğumdan korkuyor olabilirsiniz.

4. RAHAT BİR UYKU

Hamilelik ve uyku

Büyüyen karnınız yüzünden sırtüstü veya yüzükoyun yatmayı özleyebilirsiniz. Ayrıca sık tuvalete gitme gereksinimi ve bel ağrıları da uykunuzu bozan diğer faktörlerdir.

5. SEKSİ HİSSETMEK

Hamilelik ve güzellik

Büyüyen karnınız nedeniyle kendinizi seksi hissetmeyebilirsiniz. Saçlarınız istediğiniz gibi olmuyor, istediğiniz gibi giyinemiyor olabilirsiniz.

6. İÇKİ İÇMEK

Hamilelikte alkol

Alkole çok fazla düşkünlüğünüz olmasa bile arada bir 1-2 kadeh bir şeyler içmek sizi rahatlatıyor olabilir.

7. ŞIK AYAKKABILAR

Hamilelikte giyim

Topuklu ve şık ayakkabıların yerini rahat ve sandalet tarzındaki düz ayakkabılar alır. Hatta en sevdiğiniz arkadaşınızın düğününe terliklerle gitmek zorunda bile kalabilirsiniz.

8. GÜÇLÜ VE BAĞIMSIZ OLMA DUYGUSU

Hamilelikte özlenen şeyler

Gebelikle beraber unutkanlık ve sakarlık baş göstermiş olabilir. İnsanlar size yardımcı olmak adına hiçbir iş yaptırmıyor olabilirler. Hatta bazen siz de basit görünen ama zor gelen işler konusunda yardım istemek zorunda kalabilirsiniz.
İstediğiniz şekilde dans edemeyebilirsiniz.

9. ARKADAŞ GRUBUYLA BERABER OLMAK

Hamilelikte özlenen şeyler

Gebeliğiniz nedeniyle arkadaş grubunuza katılamamak, sadece nasıl olduğunuzu sormak için aranmak hoş olmasa gerek. Anneniz bile sizin için değil, torunu için telefon açıyor olabilir.

10. GEBELİK ÖNCESİ VÜCUDUNUZ

Hamilelikteki değişimler

Göbek, göbek deliği, ayaklarınızın eski hali, en çok özlediğiniz yerleriniz olabilir.

11. DUYGUSAL KONTROL

Hamilelikte duygusallık

Artık her şeye üzülüyor ve ağlıyor olabilirsiniz. Hatta ağlama nedeni bazen sevinçten de olabilir. Duygularınızı kontrol etmede sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

12. KAFEİNLİ İÇECEKLER

Hamilelikte kafein özlemi

Her gün içmeye alışık olduğunuz iki-üç fincan kahveyi özleyebilirsiniz.

HAFTA HAFTA HAMİLELİK

Yayın tarihi: 20.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.