Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

HAMİLE OLMANIN 10 AVANTAJI!

HAMİLELİĞE HİÇ BU TARAFINDAN BAKTINIZ MI?

Hamile olmanın 10 avantajı!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Hamilelik süresince kaçınılmaz bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Mide bulantısı, bel ağrısı, yorgunluk gibi rahatsızlıklar elbet canınızı sıkabilir. Peki, moral bozmayı bırakıp hamile olmanın 10 avantajına bakmaya ne dersiniz? İşte anne adaylarının 10 muhteşem avantajı...

1. İş yerinde sıkıcı bir toplantıda ya da uzayan bir tartışmanın ortasında kaldığınızda bebeğinizin hareketlerine konsantre olarak, bu küçük sırrınızla kendinizi ortamdan soyutlayıp gülümseyebilirsiniz.

2. Belki de hiçbir zaman olmadığı kadar önemsenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Arkadaşlarınız, eşiniz ve ailenizde herkes sizin için seferber olur. Çevrenizdekiler size taze meyveler, sağlıklı yemekler yedirmek için etrafınızda koşturur, kapılar sizin için açılır, toplu taşıtlarda size yer verilir, elinizdeki çantanız dahil tüm ağırlıkları taşımak için bir hevesli bulunur. Böylelikle kendinizi her zaman özel ve önemli hissedebilirsiniz.

hamile

3. Pantolon ve eteklerinizin belinden taşan göbeğinizi saklamak için nefesinizi tutmaya son vererek rahat rahat nefes alabilirsiniz çünkü kilo almak ilk defa bu kadar keyifli hale gelir. Tartıda diyet yaptığınız günlerin aksine her gün fazlalaşan kilonuzdan memnuniyetsizlik duymaz, kendinizi bir kabusun ortasında hissetmezsiniz.

4. Dilediğiniz kadar uyuyabilirsiniz. Kimse size “çok uyudun, hadi kalk artık” demez. Üstelik, yatakta dilediğiniz kadar yer kaplayabilirsiniz. Eşinizin yastığı dahil tüm yatak sizindir.

5. İstemediğiniz bir organizasyona ya da buluşmaya gitmemek için düşünüp mazeret aramanız gerekmez. “Biraz yorgunum, bu aralar çok uykum geliyor, midem bulanıyor, biraz ağrı ve kasılmalarım var” gibi hamilelik döneminde karşılaşılabilecek geçerli bahaneleri kolayca üretebilirsiniz.

 hamile 

6. Bir süreliğine “ne giysem” derdinden kurtulursunuz. Gardrobunuzda hamilelikle ilgili çok da fazla kıyafet bulunmasına gerek olmaz. Sizi her yerde rahat ettirecek, tayt, belden lastikli hamile pantolonu, birkaç bol elbise, t-shirt bulunması yeterlidir. Önemli davetlerde bile özgürce giyinebilir ve eleştirel bakışların hedefi olmazsınız. 

7. Şaçlarınız ve tırnaklarınız hiçbir ekstra bakıma ihtiyaç duymadan hiç olmadığı kadar sağlıklı ve güzel olacaktır. Bu sayede aylık saç bakım, manikür ve pedikür masraflarınız azalır. Siz de kuaförde harcayacağınız zamanı daha çok tercih ettiğiniz, keyifli aktivitelere harcayabilirsiniz. Mesela yürüyüş yapabilir, sinemaya gidebilir, dilediğiniz kadar şekerleme yapabilirsiniz.

8. Herkes hediye almaktan hoşlanır… Üstelik de bu hediyeler minicik minicik patikler, zıbınlar, tulumlarsa hediye almak çok daha keyifli hale gelecektir!

 hamile 

9. Hamileliğiniz süresince ev temizliğine eskisi kadar zaman ayıramamanız pek de problem teşkil etmez. Size ev temizliğinde yardımcı olabilecek arkadaşlarınız, yakınlarınız, akrabalarınız bu yükü üzerinizden hem de hiç sızlanmadan alacaktır.

10. Bebek odası için yaptıklarınızın haricinde de evinizde pek çok değişiklik ve ev için alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler, satın aldığınız eşyalar lüzumsuz olarak görülmez. Görülse bile değişiklikleri bebeğiniz için daha sağlıklı, daha kullanışlı olduğunu düşündüğünüz için yaptırdığınızı, satın aldığınız eşyaların bebek büyütmek için çok gerekli olduğunu söyleyerek karşıt görüşleri bertaraf edebilirsiniz.  

anneysen.com tarafından hazırlanmıştır.
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Cinselliğin düşmanlarıCarpe DiemDolunay Kadıoğlu

Cinselliğin düşmanları

Yaşanan pek çok cinsel sorunun altında cinsel bilgi azlığı, yanlış inançlar ve kayıtlar ve iletişim sorunları yatmaktadır. Devamı >
Çocuğum okusun, büyük adam olsun!Eğitim YaşamıMürüvvet Adalı Uygun

Çocuğum okusun, büyük adam olsun!

Pek çok öğrenci okumaktan, okulların açılmasından sevinç değil, üzüntü duyar haldeler.Devamı >
Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!Adalet ve Sizİlker Türkgüler

Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, hatta elinizde kanıtınız da varsa...Devamı >
20 dakikaPusulaSerap Duygulu

20 dakika

Kimse sizin 20 dakika ortadan kaybolmanızı dert etmez, dünya durmaz, işler aksamaz. Devamı >
Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!Ailenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.Devamı >
What dedin?Vira ViraElif Ebru Wibrew

What dedin?

Ne kadar meraklıyız dilimizi parçalamaya... El birliğiyle dilimizi pek bir güzel kanatıyoruz farkında mısınız?Devamı >
  
Arabada doğum yaptı!

Arabada doğum yaptı!

Hastaneye yetişemeyen genç anne, daha fazla dayanamadı ve arabada doğum yapmak zorunda kaldı. İşte şaşkınlıkla izleyeceğiniz o görüntüler...Devamı >
Görme engelli annenin doğmamış bebeğinin yüzüne dokunduğu ilk anlar

Görme engelli annenin doğmamış bebeğinin yüzüne dokunduğu ilk anlar

3D ultrason görüntüleri heykele dönüştürülen bebeğine dokunan görme engelli annenin duygusal anlarıDevamı >
İkiz bebeklerini normal doğumla dünyaya getiriyor

İkiz bebeklerini normal doğumla dünyaya getiriyor

İkiz bebeklerin dünyaya geliş anına tanık olun...Devamı >