Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ROBOTİK CERRAHİ İLE TÜPLER NASIL AÇILIR?

Robotik cerrahi ile tüpler nasıl açılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sevtap Hamdemir Kılıç’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Perinatolog Prof. Dr.
 
 

15.08.2016 - 09:00 | Son Güncelleme:

Tüpler bağlandıktan sonra tekrar hamile kalınabilir mi? Hangi işlemle tüpler tekrar açılır? En son teknoloji yöntemlerinden birisi olan Robotik cerrahi yöntemi ile tüplerin açılması işlemi nasıl uygulanır? Robotik cerrahi ile tüp ameliyatının avantaj ve dezavantajları nelerdir?

TÜPLER BAĞLANDIKTAN SONRA HAMİLE KALINIR MI?

robotik cerrahi

Doğum kontrolü amacıyla ülkemizde ve dünyada kullanılan yöntemlerden bir tanesi de tüp ligasyonu ismi verilen tüplerin bağlanma ameliyatıdır. Bu ameliyatın avantajı oldukça kolay bir cerrahi olmasıdır. Sıklıkla da sezaryen ya da başka bir cerrahi işlem esnasında uygulanabilmektedir. Dezavantajları arasında belki de en önemlisi çiftin ya da kadının yeniden çocuk istemesi durumunda hastaya sıklıkla sunulan seçeneğin ise tüp bebek uygulaması olmasıdır. Oysaki tüp bebek uygulaması her uygulandığı zaman ilk denemede % 100 lük bir şansı bize sunmadığı için işlem defalarca tekrarlanmak zorunda kalmaktadır. Ayrıca tüp bebek uygulaması her bir deneme için hem maliyet hem de psikolojik anlamda yıpranmaya neden olmaktadır.

Yayın tarihi: 15.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.