Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GEBELİK ÖNCESİ PLANLAMA NEDEN ÖNEMLİDİR?

Gebelik öncesi planlama neden önemlidir?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sevtap Hamdemir Kılıç’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Perinatolog Prof. Dr.
 
 

16.03.2016 - 07:04 | Son Güncelleme:

Gebelik öncesi planlamanın önemine dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, bu planlamanın nasıl yapılması gerektiğini anlatıyor.

Anne ve babaların yeni yaşamlarına uyum sağlaması ve ayak uydurabilmesi için de bu planlama gereklidir. Anne ve baba adaylarının bebeklerinin ve kendi sağlıkları için düzenli bir plan yapmalıdır. Bu süreçte anne ve babalar hayatlarını düzenli hale getirmelidir.

ÇALIŞMA SAATLERİNİZ GEBELİĞE UYGUN MU?

Bir diğer yapılması gereken plan ise iş hayatına yöneliktir. Çalışma şartlarınız gebeliğe uygun değilse gebelik öncesi planlamanızda iş şartlarına da göz atmalısınız. Gebelik öncesinde plan yapmanız sizi gebelik döneminde rahat ettirecektir. Bunun için gebelik öncesi planlama çok çok önemlidir.

BU PLANLAMA HAMİLELİĞE UYUMU ARTIRIR

Anne ve baba beraberce her şeyi düşünerek planlamalı ve bebeğe hazır olmalılardır. Gebelik öncesi yapılan bu planlama hamileliğe uyumu arttırır. Toparlayacak olursak gebelik öncesi planlama oldukça önemlidir. Her açıdan gebeliğe kolay alınmasını sağlar ve hayatınızı oldukça düzene sokar.

GEBELİK DÖNEMİNİ DAHA KOLAY GEÇİRİRİSİNİZ

Bunun için gebeliği planlayanlar ve düşünenler için çok gebeliğin daha kolaylaşmasını sağlayacaktır. Anne ve baba adaylarının bebeğe ve yeni hayata uyumlarını oldukça kolaylaştırır. Gebelik öncesi planlama her bakımdan gereklidir. Anne ve baba adayları beraberce hayatlarındaki değişikliklere karar vermelilerdir.

BU PLANLAMA BEBEĞİN GELECEĞİNİ BİLE ETKİLİYOR

Hayatlarında yapacakları köklü değişiklikler onları bazen sıkabilir. Bu planlama ve hazırlık döneminde yıpranabilirler. Fakat sonucunun çok güzel olacağını ve bu planlamaların bebeklerin geleceğini bile etkileyeceğini unutmamalıdırlar.

Gebelik öncesi yapılan bu planlamaların önemi büyüktür. Anne ve baba adayları, özellikle de ilk bebekleri ise bu planlama daha fazla yardımcı olacaktır. Hamilelik döneminden önce bu hazırlıklara başlanması hem gebelik döneminin hem de doğumdan sonraki dönemin oldukça rahat ve sorunsuz geçmesini sağlayacaktır.

                           

GEBE KALMA DÖNEMİNİZİ HESAPLAYIN

Arpanetmedya.com tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 16.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.