Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNE OLMAK İSTEYENLERE SÖYLENMEMESİ GEREKEN 7 CÜMLE

Anne olmak isteyenlere söylenmemesi gereken 7 cümle
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
31.10.2015 - 09:00 | Son Güncelleme:

Her kadın anne olmayı hayal eder. Onları bu hayallerinden uzaklaştırabilecek sözlerden kaçınmak gerekir. İşte anne olmak isteyenlere söylenmemesi gereken 7 cümle...

1 - ÇOCUK YOK, KAFA RAHAT

Fakat o kadının, özlemini duyduğu çocuğu bir an önce kucağına almak tek hayalidir. Bunun yerine, varsa çocuğunuzun olumlu yönlerinden ya da çocuk sahibi olmanın olumlu yanlarından bahsedin.

Hamile kalmak isteyenlere söylenmemesi gerekenler

2- İNANIYORUM, KESİNLİKLE ANNE OLACAKSIN

Bu cümle onu büyük umutlarla doldurabilir, çocuğunun olmama ihtimali de vardır. Bunun yerine, olumsuz düşünmesine sebep olmayacak şekilde gerçekçi olun ve tahmin yürütmeyin. Fikir, duygu ve yorumları bir kenara bırakın. Sadece dinleyin.

 Hamile kalmak isteyenlere söylenmemesi gerekenler

3- DEFALARCA TÜP BEBEK TEDAVİSİNDEN SONRA HAMİLE OLABİLDİ

Doktora giderken ona eşlik etmek umutsuzluğa düşürmekten iyidir. Birlikte gülüp ağlayabileceği bir arkadaşının olması her şeyi daha da kolaylaştırır.

Hamile kalmak isteyenlere söylenmemesi gerekenler

4- ÇOCUĞUN MU VAR, DERDİN VAR

Çocuk sahibi olmanın zorluklarından elbette söz edeceksiniz fakat anne olmaktan soğutabilecek cümlelerden uzak durun. Unutmayalım ki anne olmak dünyadaki en güzel şeylerden bir tanesidir.

Hamile kalmak isteyenlere söylenmemesi gerekenler

5- OLMADI, EVLAT EDİNİRSİNİZ

Umutsuzluğa düşen anne adayları için evlat edinmek zor olabilir hatta söz konusu olunca bile sinirlenebilirler. Bu konu hakkında konuşmaktan hoşlanmadığını varsayıp, konuyu değiştirin.

Hamile kalmak isteyenlere söylenmemesi gerekenler

6- DOĞUMDAN SONRA ESKİ HALİNDEN ESER KALMAYACAK

Bu gibi sözler anne olmak isteyen kadını psikolojik yönden oldukça etkileyebilir, takıntı haline getirebilirler. Henüz hamile kalmadan, doğumdan sonra nasıl kilo vereceğini düşünür, hamile kalacak olursa düzenli beslenmeyip kendine ve bebeğine istemeden zarar verebilir.

Hamile kalmak isteyenlere söylenmemesi gerekenler

7- DOĞUM SANCISI, ÖLÜM SANCISI GİBİ

Anne olmak isteyen kişiye doğum sancısından gerekmedikçe bahsetmeyin. Merak edip ısrarcı olursa onu korkutmadan, normal bir sancı olmadığını ve doğum sonrasında kuş kadar hafifleyeceğini söyleyin. Bu şekilde içini rahatlatabilirsiniz.

GEBE KALMA DÖNEMİNİZİ HESAPLAYIN

Yayın tarihi: 31.10.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.