Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEĞE İSİM SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.02.2015 - 10:00 | Son Güncelleme:

Kulağa hoş gelmesi önemli kriterlerin başında geliyor.

Bebeğinize koyacağınız isim, onun karakterini yansıtacağından bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu noktaları sizler için araştırdık. İşte, önem verilmesi gereken hususlar!

[forum_post_id=1481]

Kulağa hoş gelmesi

Bebeğin isminin kulağa hoş gelip gelmediği önemlidir. Bebeğinize koyacağınız ismi soyadınızla birlikte sesli bir şekilde söyleyin. Kulağınıza hoş geliyorsa ve sevdiyseniz karar verdiğiniz ismi koyabilirsiniz.

Bilinen isim olması

Bebeğinize koyacağınız ismin bilinen bir isim olması kolay anlaşılması bakımından ileriki hayatında ona kolaylık sağlayacaktır. Çünkü farklı olan isimler anlaşılabilir olmadığı için problem yaşatabilir. (Ör: Ayşe, Ali, Ahmet, Mehmet)

İsmin anlamının pozitif olması

İsmin anlamının pozitif olmasına dikkat etmenizde fayda var. (Ör: Sevgi)

Uniseks isim konulması

Bazı isimler hem erkek hem de kızlara verilebiliyor. Cinsiyeti net olarak belli eden isimlerin verilmesi ileride yaşanabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçecektir. (Ör: Deniz, Derya, Toprak, Arda)

Telaffuzun kolay olması

İsmin kolay telaffuz edilmesi de önemli kriterlerden. Çocuğunuzun ileride yurt dışına çıkma ihtimalini düşünün. İsminin kolay telaffuz edilmesi onun adına bir avantaj olabilir. (Ör: Can)

ÜNLÜLERİN ÇOCUKLARINA VERDİKLERİ İSİMLER

Yayın tarihi: 04.02.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (4)

ELLADA isminin anlami UMUT/ÜMIT degildir! HELLENLERIN ÜLKESI anlamindakendi dillerinde YUNANISTANin karsiligidir.Umut/ümit ise Yunancada ELPIDAdir.Ayrica ülke isimlerinin- ELLADATÜRKIYERUSYA ...-kisilere ön ad olarak verilmesi nerde var? ABDde U.S.A. isimli kisi var mi acaba?Ve de yasalarca mümkün mü????Isim listenizden silmenizi öneririm.

19.02.2015 03:29:20 Inan Talay

Can ismi ayrica tuvalet anlaminada geliyor.

05.02.2015 12:54:18 sue ghurer
4 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER