Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

RAHAT BİR DOĞUM İÇİN 15 ÖNEMLİ ÖNERİ!

Rahat bir doğum için 15 önemli öneri!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.04.2016 - 10:56 | Son Güncelleme:

Rahat bir doğum için, iyi geçen bir hamilelik sürecinin önemli olduğunu söyleyen Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, rahat doğum için 15 öneride bulundu.

Doğum 40 haftalık hamilelik serüveninin bir ödülü olarak düşünülüyor. Özellikle ilk doğumda rahat olmak önemlidir. Bazı kadınlar, olumsuz bir doğum deneyiminden sonra, ikinci çocuk için cesaretlerini kaybetmektedirler. Bu durumun oluşmaması ve rahat bir doğum için psikolojik olarak hazır olmak önemlidir. Doğum öncesi hamileler genel olarak kaygılıdırlar. Bu doğal bir durumdur. Daha önce hiç doğum yapmamış bir kadın bilmediği bu durum için kaygılanır ya da korkar.

Doğumda rahat hissetmek için, öncesinde yapılması gereken 15 öneri…

1-Doğum için bir hastane seçin:

Doğumdan önce, doğum yapacağınız hastaneyi ziyaret etmek önemlidir. Bu sayede doğuma giderken kaygınız daha az olur. Bilmediğimiz yerler, kaygılarımızı artırabilir. Doğum yapacağınız hastanenin yakın olması sizi daha da rahatlatacaktır.

2-Doğumla ilgili kurslara gidin:

Doğumla ilgili kurslara gitmek bir anlamda prova yapmanızı sağlayacaktır. Böylece eğer doğumu zihninizde büyütmüşseniz, endişelerinizi azaltacaktır.

Doğuma katılan eş

3-Eşin doğuma katılmasını sağlayın:

Günümüzde birçok hastane bu konuda hassas davranmaktadır. Eşinizle bu konuyu konuşun. Eğer kaygınız çoksa; eşinizin yanınızda olması hem orayı daha az yadırgamanıza engel olur, hem de sizi psikolojik açıdan rahat ve güvende hissettirir.

Yayın tarihi: 12.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.