Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOĞUM SONRASI ÇATLAKLARDAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?

Doğum sonrası çatlaklardan kurtulmak mümkün mü?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sevtap Hamdemir Kılıç’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Perinatolog Prof. Dr.
 
 

10.04.2017 - 00:01 | Son Güncelleme:

Doğum sonrası meydana gelen çatlaklar hakkında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, lazer tedavisinin önemine dikkat çekiyor.

Doğum sonrası çatlaklar, kadınların neredeyse en büyük şikâyetidir. Her kadın güzel ve kusursuz görünmek ister, bunun içinde çatlaklar büyük tehlike olarak görülür. Hiçbir kadın vücudunda leke veya çatlak olmasını istemez. Kadınlar bu çatlakların olmaması için hamilelik döneminde doktorun da uygun gördüğü kremleri kullanırlar, çatlaklar için önceden önlem alırlar ve bu çatlaklara asla katlanmazlar. 

Çatlaklar için en uygun tedavi doğumdan sonra 1 yıldır. Çatlakların normal olduğunu ve kesinlikle sağlığınıza bir zararı olduğunu düşünmeyiniz. Bu çatlaklar ilk zamanlarda kırmızıdır, daha sonrasında ise kişinin ten rengine döner. 

ÇATLAK OLMUŞUNU ÖNMELEK MÜMKÜN MÜ?

Gebelikte alınan kilolar gerginliğe sebep olur. Bu durum özellikle karında ve memede çizgiler şeklinde çatlaklara sebep olur. Bu çatlaklar genelde gebeliğin 5. ve 6. ayların da daha belirgin hale gelirler. Hatta çatlaklar bu dönemde ortaya çıkar. Çünkü gebelikte karnın belli olduğu aylar bu aylardır.

Arpanetmedya.com tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 10.04.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

bence bu hal daha güzel. kadinlar gurur duymalilar. kinayani kinarim cünkü bunlar dünyaya bi cocuk getirdi bi isarettir. bundan güzel bi sey olurmu.

13.04.2017 00:17:14 Cengiz Söyler