Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MUCİZE DOĞUM: BEBEĞİ RAHMİNDEN KENDİ ÇEKİP ÇIKARDI

Mucize doğum: Bebeği rahminden kendi çekip çıkardı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
08.06.2016 - 10:38 | Son Güncelleme:

31 yaşındaki Sarah Downs, ‘anne destekli sezaryen’ olarak bilinen bir yöntemle bebeğini rahminden kendi çekip çıkardı.

Daily Mail’de yer alan habere göre, Sarah Downs isimli 31 yaşındaki kadın, sezaryenle doğurduğu bebeğini doktorun da yardımıyla rahminden kendi çıkarıp aldı. Bu inanılmaz doğum, Avustralya’daki bir hastanede gerçekleşti.

“HAYATIMDA YAPTIĞIM EN İYİ ŞEY”

Bebeğine ilk kez kendisinin dokunmak istediği için bu kişisel deneyimi tatmak istediğini belirten Sarah, "Bu doğum anını asla unutmayacağım, hayatımda yaptığım en iyi şeydi" şeklinde konuştu.

İşte, bu doğum anından inanılmaz fotoğraflar…

ANNENİN BEBEĞİ RAHMİNDEN KENDİ ÇIKARMASI TEHLİKELİ Mİ?

Doç. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı:

“Annenin sezaryen ameliyatında bebeği kendi çıkarması hem zorlu hem de non-steriliteye ve kan kaybına neden olacağı için güvensiz bir ortam sağlar. Bebek ve annenin birbiri ile olan bağı göbek kordonu yoluyla sağlanır. Bebek, göbek kordonu yoluyla gelen kandan yiyecek ve oksijen gereksinimini sağlar. Bu nedenle kan kaybı veya iletimi bebek için oldukça hayatidir. Kaybedilen kan miktarı ve bebeğin oksijen ihtiyacını karşılayamama durumunda bebeği sıkıntılı bir noktaya sokabilir. Bu nedenle sezaryen doğum esnasında bebeği annenin çıkarması işleminin günlük pratiğe uymadığını savunmaktayım.”

BEBEĞİM NE ZAMAN DOĞACAK?
 

Yayın tarihi: 08.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Kesinlikle degerli hocamiza katiliyorum..Sezeryan bir ameliyattir. Hasta hem kendi ,hem de bebekín hayatiyla ciddi $ekilde oynuyor..O zaman normal dogum yapsin,bu tür sacmaliklar sadece dogumdan korkan kadinlarin tesellisi ve hekimleri de zor durumda birakan seyler.. Yap bi apandisit ameliyati o zaman tekba$ina .. Saygilarimla .

09.06.2016 01:39:47 Leyla Ar....