Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 
BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU

24 Ağustos - 23 Eylül BAŞAK Burcu Genel Özellikleri >
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

BAŞAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

24 Ağustos – 23 Eylül tarihleri arasında doğan Başak burçlarının yönetici gezegenleri Merkür, grupları ise Toprak’tır. Titizliğe aşırı derecede önem vermesiyle tanınırlar. Çok akıllıdırlar. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür, öyle karar verirler. Ayrıntıcı olmaları en belirgin özelliklerinden biridir. Başak burcu insanı düzene çok önem verir. Evleri daima derli topludur. Her şeyi sıraya koyar, simetrik bir şekilde yerleştirirler. Karmaşadan hiç hoşlanmazlar. Başak burçlarının evine misafirliğe gittiğinizde kapıdan temizlik kokularını duyabilirsiniz. Toprak grubu olan Başak burçlarının ayakları yere sağlam basar. Aldıkları kararları ikilemde kalmadan uygularlar. Duygusal anlamda gösterdiği tepkiler çok nadirdir. Çevresindeki insanlar onu duygusal olarak nitelendirebilir, ancak bu doğru değildir, çok şefkatlidirler. Başak burçları, dış görünümlerine çok dikkat ederler. Giyimine kuşamına en önem veren burçtur denilebilir. Çok titiz olan Başak burçları bu yönleriyle birlikte yaşadıkları ev arkadaşlarına ya da partnerine hayatı zindan edebilir. Daima uzun vadeli planlar yapar, geleceği düşünürler. Kendilerine bir hedef belirlediklerinde o hedefe ulaşana kadar pes etmeden çalışır çabalarlar. Doğaldırlar, lüksten pek hoşlanmazlar. Salaş ortamlar onlara göredir. Kendilerini rahat hissettikleri ortamlarda vakit geçirmeyi severler. Başak burcu insanları çift karakterli değildir. Güvenilir bir kişilik yapıları vardır. Sırlarınızı paylaşmak için Başak burçlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

BAŞAK BURCU İNSANININ OLUMLU ÖZELLİKLERİ

Titiz ve temizdirler. Yaşadıkları mekanlar daima derli topludur. Güvenilir ve dürüsttürler. Bu yönleriyle karşılarındaki insanın kalbini kazanırlar. Çok zekidirler. Ayrıntıya önem verirler. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar ölçüp tartarlar. Ayakları her zaman yere sağlam basan Aslan burçları desteğe ihtiyacı olan herkesle dayanışma içerisindedir. Çalışkandırlar. Tembellikten ve tembel insanlardan hiç hoşlanmazlar. Başak burçları sorumluluk sahibi insanlardır. Emek harcamadan bir şeyin kazanılmayacağını iyi bilirler. Yardımseverdirler. Bu nedenle bazen kaldıramayacakları yüklerin altına girdikleri de olur.

BAŞAK BURCU İNSANININ OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

Monoton ve geleneksel bir hayatları vardır. Sabit düşünceli bir karakter yapısına sahiplerdir. Değişkenliğe açık oldukları söylenemez. Reddedilmekten hoşlanmayan Başak burçları, buna kimi zaman sinirli tepkiler bile verebilirler. Titizlikleri bazen onları sıkıntıya sokabilir. Her şeyi düzene sokmak istemeleri takıntılı bir insan olmalarına yol açabilir. Mükemmeliyetçi olmaları hayatın tadına çıkarmalarına engel olabilir. Başak burçlarının her şeyi kontrol altında tutmaya çalışmaları, içlerinden geldiği gibi davranma isteklerini engeller. Kendilerinde ve başkalarında daima eleştirecek bir detay bulur, bu da çevresindekileri bazen kırabilir. Her olayı en ince detayına kadar düşünür. Kuruntuludur. Önemsiz şeyler üzerine bile fazlaca kafa yorar.

Her gün burç yorumlarınızı düzenli olarak e-posta adresinize almak istiyorsanız mail listesine kayıt olun
E-posta Adresiniz
:
Doğum Tarihiniz Burcunuzu belirleyebilmek için
:
 
 

 
 
Kapat
E-posta adresiniz burç yorumları listesine eklendi.
Artık günlük, haftalık ve aylık burç yorumlarınız kayıtlı e-posta adresinize gönderilecek.
Kapat
Hürriyet Aile’de yayınlanan burç yorumları içeriklerine dair her türlü fikri ve mali haklar Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'ye aittir. Bu nedenle İzinsiz olarak kopyalanması, yayınlanması, çoğaltılması, alıntı yapılması vb şekilde kullanılması durumunda yasal işlem uygulanacaktır.
İSMİNİZE GÖRE KARAKTER ANALİZİ
Adınız:
Doğum Yılınız:
Cinsiyetiniz: