MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN 20 FİLM

09.10.2011
Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli
Karısını öldürmek suçundan Shawshank Hapishanesi'ne gönderilen Andy Dufresne, burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlar. Hapishanede tanıştığı Ellis Boyd Redding ile aralarında mükemmel bir dostluk oluşur. Bir süre sonra Andy'nin hayata bağlı tavırları hapishanedeki mahkumları bile etkiler.
50 İlk Öpücük
50 İlk Öpücük
Deniz hayvanlarının tedavisi üzerinde uzmanlaşmış veteriner Henry Roth, kadınlara bağlanmaktan korkan bir erkek. Ama her şey günün birinde güzeller güzeli Lucy ile tanışınca bitecek ve Henry kendini sonsuz bağlılık için hazır hissedecektir. Henry evliliğe hazır ama Lucy için aynı şeyi söylemek zor. Daha doğrusu o da Henry’ye aşık ama sadece bugün. Amnezinin nadir görülen bir türüne sahip olan genç kız kısa süre önce olan her şeyi unutuyor ve ona bütün bunları yeniden hatırlatmak için bir hayli ter dökmeniz gerekiyor. Henry’nin vakasında ise genç adam Lucy’nin aşkını her gün yeniden kazanmak zorunda.
Ada
Ada
Lincoln Six-Echo ve Jordan Two-Delta, ütopik ama dışa kapalı bir tesiste yaşamaktadır. Dikkatle kontrol edilen bu ortamın tüm diğer sakinleri gibi, onlar da ‘Ada’ya gönderilmek için seçilmeyi umuyorlardı. söylentilere göre burası gezegendeki son kirletilmemiş bölgedir. Ama aslında kendilerinin birer klon olduklarını ve ölmelerinin yaşamlarından daha değerli olduğunu keşfettiklerinde riskli bir kaçış planlarlar. Bilmedikleri bir ortamda, bir zamanlar yuvaları olan kurumun sinsi güçleri tarafından amansızca takip edilen Lincoln ve Jordan, Ada hakkındak gerçeği ortaya çıkarmak ve geride kalanları kurtarmak için hayatlarını riske atarlar.
Alien
Alien
Nostromo uzay gemisinin mürettebatının ıssız bir gezegenden gelen sinyali araştırması ve korkunç bir keşif yapar. İnsanların içinde oluşan bir canlı türü... Artık mürettebat sadece kendi hayatları için değil, tüm insanlığın geleceğini kurtarmak için savaşacaktır. Kurtarma gemisi Nostromo, uzun görevinden Dünya'ya dönerken yakındaki bir gezegenden bir yardım sinyali alır. Önce kararsız kalan mürettebat, sonunda yardım etmeye karar verir. Gezegene yapılan zorlu bir inişten sonra bir ekip arama çalışmaları için bölgeyi araştırırlar. Girdikleri bir mağarada bilinmeyen bir ırkın yumurtalarını bulurlar. Aynı sırada gemi bilgisayarı aldıkları sinyalin bir yardım sinyali değil uyarı olduğunu deşifre eder.
Altıncı His
Altıncı His
Bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear’ın bir sırrı vardır. Çok az insanın sahip olabileceği bir yetenekle kutsanmış ya da lanetlenmiştir. Ölmüş ama huzur bulamamış insanların, etrafta dolaşan hayaletlerini görüp onlarla konuşmaktadır.
Benjamin Button
Benjamin Button
Benjamin, Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda doğar. Annesi doğum sırasında ölünce, babası çocuğun 80 yaşındaki görüntüsü karşısına dehşete düşer ve onu bir emekliler evinin basamaklarına bırakır. Buradakiler çocuğu içeri alır ve Benjamin’in tuhaf hikâyesi başlar. Çevresindeki herkes yaşlanırken, Benjamin tek başına gençleşmektedir.
Cesur Yürek
Cesur Yürek
13. yüzyılda İngilizler, İskoçlar üzerinde egemenlik kurmuştur. İngiliz soyluları, yeni evli İskoç kadınlarıyla ilk geceyi geçirme hakkına sahiptir. Çocukken ailesini İskoçya uğruna kaybeden William Wallace'ın karısı da İngiliz birlikleri tarafından öldürüldüğü zaman, onun intikam arayışı kısa zamanda ülkesinin özgürlüğü için bir savaşa dönüşür.
Yüzüklerin Efendisi
Yüzüklerin Efendisi
Gelecek, çağlar önce kaybolmuş bir yüzüğün kaderinde gizlidir. Karanlık güçler yüzüğe ulaşmak için yıllarca çabalamışlar, ulaşamamışlardır ama hala da bu uğraşları devam etmektedir. Kader yüzüğü genç bir Hobbit olan Frodo’nun ellerine teslim eder. Yüzük Frodo’ya miras kalır ve olaylar böyle gelişir.
Dejavu
Dejavu
Carlin, polis teşkilatında çalışan bir ajandır. New Orleans'ta meydana gelen bir patlamayla ilgili yaptığı soruşturma esnasında dejavu olarak bilinen tekrarlanma halini yaşar. Bu durum Carlin'e ilgilendiği soruşturmayla alakalı olarak bazı fikirler verir. Yaşamış olduğu dejavu sayesinde patlamanın öncesine dönerek çok kısa bir zaman dilimi içerisinde her şeyi değiştirebileceğini keşfeder. Üstelik patlamanın kurbanlarından genç bir kadınla da duygusal bir bağı vardır ve bazı sırlar bu kadının geçmişinde saklıdır.
Dövüş Kulübü
Dövüş Kulübü
Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk'un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilmiştir.
Forrest Gump
Forrest Gump
Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Düşük zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump, zamanla inanılmaz başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde hayal edemeyeceği başarılar elde ediyor.
Kelebek Etkisi
Kelebek Etkisi
Evan Treborn 20 yaşında ve çoğu genç gibi hayatında büyük duygusal boşluklara sahip olan bir üniversite öğrencisidir. Ama o, 7 yaşından beri hayatının önemli anlarını hatırlamamaktadır. Evan bir gün, çocukluğunun en zor ve kötü dönemlerinde, psikoloğunun tavsiyesiyle yazdığı günlükleri bulur. Bu günlükleri okurken genç adam geçmişe dönebildiğini ve bugünkü aklıyla o günleri yaşayabildiğini fark eder. Bu arada çocukluk aşkı Kayleigh'nin hâlâ kendisini sevdiğini öğrenen Evan, geçmişe dönüp kötü günlerini düzeltmeye ve en önemlisi çocukluk aşkını mutlu olduğu bir dünyada yaşatmaya karar verir. Ama Evan ne zaman geçmişe dönüp bir şeyleri değiştirse, yaptıklarının bugün için umulmadık ve feci sonuçlar doğurduğunu görür.
Matrix
Matrix
Thomas Anderson bilgisayar programcısı ve sıkı bir hackerdır. Hacker adıyla Neo ,The Matrix adında duyduğu esrarengiz ve bilinmeyenin ne olduğunu öğrenmek istemektedir. Yaşadıkları bu dünyanın aslında sadece sanal bir dünya olduğunu öğrenir. Gerçek dünyanın "sonradan olma" sahibi yapay zekalı robotlardır. Morpheus, Neo'nun insanlığın kurtarıcısı olduğuna inanmaktadır. Artık Neo ve Morpheus'un takımı, Matrix'i bir arada tutan ana yapıyı kırıp insanları bu sanal ortamdan kurtarmaya çalışacaklardır.
Piyanist
Piyanist
Varşova Radyosu’nda çalışan başarılı piyanist Wladyslaw Szpilman, Alman işgaliyle birlikte diğer Yahudiler gibi toplama kampına gönderilmek üzere tutsak edilir. Ancak ailesiyle birlikte trene bindirilmek üzereyken onu tanıyan bir görevli tarafından kurtarılır. Artık tek başına kalan Szpilman, yaşamını sürekli kaçarak ve yıkıntılarda saklanarak sürdürür.
Baba
Baba
Corleone ailesi Sicilya'dan Amerika'ya göç eder. Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya başlarlar ve bunda da başarılı olurlar. Kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulan Corleone ailesi, son derece katı örf ve aile yaşantısının yanında, önlerine çıkanları da acımasızca yok etmeye başlar. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de bir müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelirler.
Akıl Oyunları
Akıl Oyunları
John Nash, çok zeki, yakışıklı ve Princeton’un matematik bölümünün en parlak yıldızıdır. Ancak bir süre sonra hayal dünyasına sürüklenir ve psikolojik problemler baş gösterir. Kendi isteği dışında tedaviye alınır. Davranışları giderek tutarsız bir hal alır ve karısı onu çaresizlikten terk eder. Gidecek hiçbir yeri yoktur, sokaklarda amaçsızca dolaşır. Çocukların alay ettiği bu adama karısı Alicia ve matematik topluluğu göz kulak olmaya çalışır.
Prestij
Prestij
Rupert Angier ve Alfred Borden, Viktorya döneminin şaşalı atmosferinde sahne sihirbazlığı yapmaktadırlar. Sihirbazların en parlak dönemleri olan bu yıllarda, yeteneklerini en üst seviyede sergileyerek başarı yolunda hızlı ilerlemek isteyen bu iki rakip, ilk zamanlarda keyifli bir rekabetin içerisindedirler. Farklı özelliklere sahip olsalar da öne çıkan yönlerini ortaya başarı ile koyabilmektedirler. Ama rekabet duygusunun gittikçe sivrileşen ucu, zamanla birbirlerine döner ve artık basit iki rakipten ziyade ölümcül bir düşmana dönüşürler.
Titanic
Titanic
Lüks gemi Titanik soğuk Kuzey Atlantik'de bir buzdağına çarpınca, Jack ve Rose'un tutkulu aşkı heyecanlı bir yaşam savaşına dönüşüyor. Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. Titanic adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu Düşler Gemisi’nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan Jack adlı genç bir ressam, nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır.
Yeşil Yol
Yeşil Yol
Oldukça iri yarı bir adam olan John Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Hapishanenin infaz odası başgardiyanı Paul Edgecomb'un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile birlikte aralarında bir diyalog başlar. Hasta olan Edgecomb'un Coffey'in güçleri sayesinde iyileşmesiyle olaylar gelişir.
Cennetin Krallığı
Cennetin Krallığı
Film, Ortaçağ’da Kudüs’te geçen bir tarihi aksiyon olarak nitelendirilmektedir. Balian adında genç bir adam aslen demircilik yapmaktadır. Ailesini kaybetmiştir ve kader onun için bambaşka bir plan hazırlamaktadır. O yakında şövalye olacaktır. Ardından aşk kapıyı çalacak ve yüreğine ateş düşecektir. Bir prensese gönül verecektir. Yüz yıl önce Kudüs’ü kuşatan Haçlılar’ın kaderini ise en baştan bu şövalye belirleyecektir. Kader kusursuz bir biçimde işlemektedir. Genelde epik filmlere imza atan Ridley Scott, iddialı bir oyuncu kadrosu ile tarihi bir olaya ışık tutuyor.
Esaretin Bedeli
50 İlk Öpücük
Ada
Alien
Altıncı His
Benjamin Button
Cesur Yürek
Yüzüklerin Efendisi
Dejavu
Dövüş Kulübü
Forrest Gump
Kelebek Etkisi
Matrix
Piyanist
Baba
Akıl Oyunları
Prestij
Titanic
Yeşil Yol
Cennetin Krallığı
1 / 20
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

Filmin en güzel sahnesi; Hapishane müdürünün kendi kafasına sıkarken kurşundan önce başka şeylerin geçmesi idi.. izlemeden ölmeyin;)

17.10.2014 Mct

Filmin güzelliği nereden geliyor,kaçış hikayesi inandırıcı değil ama aslında o bir ayrıntı.. Kendinizi hapishanenin içinde gibi hissediyorsunuz. Oyuncular çok başarılı,bence Tim de, Morgan da,hatta diğer oyuncular da,Hapishane Müdürü de en güzel rollerini sergiliyorlar.Bu tür filmler ömür boyunca zaman zaman bıkmadan seyredilir.Mesela Spartaküs gibi..

17.05.2014 alaettin zırhlı

MÜKEMMEL BİR FİLM İZLEYENLER KESİNLİKLE PİŞMAN OLMAYACAK..

17.03.2014 burak sakallı

kardeşim film güzel olmasına güzelde bu kadar büyük ilgiyi hak etmiyor bence . çok daha güzel filmler var . üstelik tatmin edici bi konusu yok . film güzel ama abartmaya gerek duymuyorum

12.03.2014 emre belenöz

şahane bir filmdi.

11.03.2014 Sencer Akbulut

gelmiş geçmiş en iyi film üzerine yok.

06.03.2014 fuat

kelebek (papıllon) bu filmden daha güzel

03.03.2014 editör

kesinlikle papillion en güzel film

11.03.2014 yücel bay

tek kelime "MUHTEŞEM"

28.02.2014 Mesut YILDIRIM

Çok abartmamak gerekli ama güzel bir filmdi örnek alınması gereken davranışlar mevcuttu.

24.02.2014 çiğdem uçgun

Gerçekten güzel bir yapıt. İzlenmeye değr...

17.02.2014 mahir gündüz

gerçekten bir başyapıt o kadar güzel bir film ki insan bıkıp usanmıyor ...

15.02.2014 ayse mine

Harika bir yapıt. Bu filmi en az üç defa seyrettim. Sabır şerbetini içmek, intikam ateşini soğutuyor. intikamda soğuk içilen ve yenen bir yemek mişş.

13.02.2014 muhammed alperen

seyretmekten bıkmadğım tek flim.

12.02.2014 şahin çuha

güzel güzeldee, kaçtığı odanın duvarına hiçmi dikkat etmediniz?, yanında hücre var, hadi onu geçtik 20-30 yılda kazdı orayo, peki ozaman içinde o duvarlara hiçmi boya badana yapılmadı, onlar gözden kaçmış ama yinede güzel film

11.02.2014 hakan yalçın

Arkadaşım kaldığı hücrenin bir yanında hücre var diğerinde yok. Boya badanadan bahsetmişsin. haklısın aslında her bahar temizliği kapsamında Shawshank hapishanesi boynaıyordu :) 1940-1960 arası amerikan hapishanesinden bahsediliyor filmde, otelden bahsedilmiyor.

25.02.2014 Ertan Aykut

Dünyanın en iyi filmi

10.02.2014 selahattin bingül

Cok guzel birr film vermeye calistiklari ana fikiri cok guzel vermisler

03.02.2014 beyza nur cubukcu

10 uzerinden 8 verdigim bir film can alıcı bölümü morgan freeman ın salıverme heyetiyle yaptıgı 3.görüşmedeki konuşmadır dikkatle dinlemenizi tavsiye ederim

31.01.2014 murat zincirkıran

evet.ben izlediğimde yine reddecekler sandım..ama o konuşmanın ardından onay verilince şaşırdım..çok güzel bir film .)

07.02.2014 MURAT AYDIN

Cevap diye iyi spoiler verdiniz tebrikler

09.02.2014 artık mutsuz

Sinema tarihinin senaryo,yapım ve oyuncu performansı bakımından en beğenilenleri arasında kabul ediliyor. Benim ise izlediğim en güzel film. 5 defa izledim. Her defasında başka bir ayrıntıyı yakalayabiliyorsunuz. Müthiş ötesi. Mutlaka izleyin.

27.01.2014 Halit Kocaman

izlediğim en güzel filmlerdendi lise hayatımda bunu kullanacağim azim umut ve basarı...

25.01.2014 beyza yeşilyurt

Sanırım yapılacabilecek en güzel hikayeyi yapmışlar. 10 üzerinden 11 veririm bu filme.

24.01.2014 erdem avcıkaya

EFSANELER ARASINDA 1 NUMARADA

16.01.2014 Kadir Dabak

Defalarca izledim yine de izlerim. Harika bir film ve 1 numara olmayı hakediyor

09.01.2014 Recep YILDIRIM

bu filmi tarif edecek bir kelime yokk

07.12.2013 mehmet varol

harika bir film hatta daha ötesi izlemeyen hayatta eksiktir felan neden yasıyorsunuzki hatta

24.11.2013 emre değer

Mükemmel. Herkese tavsiye ederim.

21.11.2013 halime aydın

Hayatımda gördüğüm en güzel film böylesi gelmez.

13.10.2013 Ege Erkol

kesinlikle 142 dk ayırıp izlenmeli.

05.10.2013 H. Atilla Çuhacıoğlu

izlemiştim kesinlikle tavsiye ediyorum

09.09.2013 tülay t. aktürk

daha dün izledim ve çok etkilendim

08.09.2013 ahmet çevik

unutma umut iyi şeydir ve iyi şeyler asla ölmez....

05.09.2013 merve

hayatımda izlediğim en güzel film.. kesinlikle izleyin

18.08.2013 seher

Süper demek yetmez muhteşem. ..

09.08.2013 serci kanbir

izlenmesi gereken bir filmdi.çoook üzeldi,çok beğendim :)

12.07.2013 Ayten Agazade

yaz azərbaycanca yaz yada turkcə

14.07.2013 Vuqar

izlediğim en güzel filmlerden bir tanesi

11.07.2013 meftun fidan

haarikaaa

05.07.2013 zeynap y.

ABİİ GERCEKTEN GÜZEL FİLMMM..ELLERİNE SAĞLIKKK...OLD BOYS DA Bİ İZLENMELİ

15.05.2013 ERULLAH BAĞIŞLAR

başlarında iğrenç bir hapishane hayatı diye düşündüm ama sonlara doğru izlediğim en iyi BAŞARI filmi ... :((

02.05.2013 İsmail UMUT

AZİM+UMUT+BAŞARI...MUHTEŞEM BİR ANLATIM...GERİLİM DE CABASI

09.04.2013 MUNİSE

20 yıl önce izledim....sonra onlarca kez izledim....tavsiye ettim anlamadılar...zevkimden şüphe ettim....! AZİM::UMUT:BAŞARI....bundan güzel anlatılamaz artık....

09.04.2013 munise

kesinlikle izlenmesi gereken bir film daha tavsiye etmek istiyorum arkadaşlar, Gajini :) bana teşekkür edeceksiniz :))

23.03.2013 gülsüm genç

mükemmeeeel gajini

13.04.2013 sd

katılıyorum. Aamir Khan'nın bütün filimlerini izleyin hepsi süper özellikle My Nama Is Khan :)

11.05.2013 Gizem Çelebi

sayın gizem çelebi Aamir khan'ın oynadıgı,yönettiği my nama is khan diye bir film yok :) bahsettiğiniz film Shahrukh Khan'ın bir filmi :) lütfen Aamir khan hakkında yanlış bilgiler vermeyelim :)

28.06.2013 murat torun

oynamadı ama yapımcısı aamir khan

15.07.2013 burcu

3 idot..çok güzel.

27.02.2014 yıl

övgüyü fazlasıyla hakeden bir film

17.02.2013 kerem

3 kere seyrettim bir o kadar daha seyredebilirim

08.02.2013 nur kurt

izledim yine izleyeceğim süper

26.01.2013 nur kurt

mutlaka izleyin çok güzel...

26.01.2013 nur töre

Daha dün izledik eşimle. Mutlaka izlenmesi gereken bir film...

17.12.2012 kardelen

Ben bu filmi 3 kez izledim, ilk izlediğimde dedimki işte bu,hayatımdaki en güzel film

23.11.2012 behiye çiftçi

izleyip göreceğiz

17.09.2012 erdal öztekin

yeşil yoldan sonra en beğendiyim film.

15.09.2012 kamil erbey

Süper bir filmdi . Çok beğendim ..

30.06.2012 Osman Zafer Yılmaz

izledigim en güzel filmlerden birisi.izlemeyen mutlaka izlesin

24.06.2013 süleyman kahveci