Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

20.04.2012
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
Torium AVM’de 23 Nisan etkinlikleri
Torium AVM’de 23 Nisan etkinlikleri
Çocuklar, Torium’da kurulacak dev stüdyoya girerek, kameraların yönlendirmesi ile seçtikleri çizgi filmde oynama şansını yakalıyor. Sevdikleri çizgi filmde kahraman olan çocuklara, bu anı hatırlayıp keyifle seyretmeleri için oynadıkları filmin DVD’si de hediye ediliyor. Tıpkı gerçek bir filmde olduğu gibi DVD’nin kartonetinde filmde oynayan çocuğun ismi ve fotoğrafı da bulunuyor… Unutulmaz bir 23 Nisan anısı için Torium sizi çizgi film karakterlerinin büyülü dünyasına davet ediyor.

14-25 Nisan tarihleri arasında çocuklar, origami sanatı ile dünya barışı için kağıttan Turna kuşu yapıp, kanatlarına isimlerini yazacak. Turnalar Japon Konsolosluğu’na nükleer silahsızlanmaya karşı Dünya Çocuk Barış Günü için teslim edilecek. (Doğa Koleji Standı)

Çeşitli ülkelerden çocuklar, kendi kültürlerini yansıtan dans gösterileri yapacak.

Maskot bando takımı 23 Nisan şarkıları ile konser verecek. (21 Nisan Cumartesi)

Doğa Koleji Çocuk Korosu çok özel bir konser ile 23 Nisan coşkusunu renklendirecek.

Anaokulu öğrencileri dans çeşitli gösterileri yapacak.

Adres: Saadetdere mah. E-5 üzeri Haramidere / İstanbul

Telefon: 0 212 -699-90-50
23 Nisan'da Sakıp Sabancı Müzesi'nde ebru atölyesi
23 Nisan'da Sakıp Sabancı Müzesi'nde ebru atölyesi
SSM 23 Nisan’da kapılarını, çocuklara farklı bir deneyim yaşatmak için açacak. 23 Nisan günü, bilet kesiminden sergi rehberliğine, güvenlikten konservasyon sorumluluğuna kadar müzedeki tüm görevler çocuklar tarafından yürütülecek. Çocuklar, aileleriyle birlikte müzeyi ücretsiz ziyaret edebilecek.

Müze gezisi sonrasında çocuklar, önce ebru sanatını öğrenecek sonra da suya Hollanda lale desenlerini taşıyacaklar. Çocuklar, AslanMax’ın da gün boyu gerçekleştireceği sürpriz etkinliklerle, renkli dakikalar geçirecek.

Ebrudan Hollanda Laleleri Atölyesine Kayıt için: 0216 550 97 62 ya da 0216 414 26 30’u arayabilirsiniz.

Atölye Saatleri: 10:00 – 11:00 / 11:30 – 12:30 / 13:00 – 14:00 / 14:30 – 15:30 / 16:00 – 17:00

Yaş Grubu: 7 yaş ve üzeri

Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan / İstanbul
Ülker’den çocuklara 23 Nisan’a özel atölyeler
Ülker’den çocuklara 23 Nisan’a özel atölyeler
Ülker Napoliten Çikolata, çocukları kendi oyuncaklarını yapmaya davet ediyor. Çikolatanın kırmızı kutusu ile kamyon, helikopter ya da gemi oyuncakları yapmak mümkün…

Ülker Napoliten Çikolata’nın çocukların hayal gücünü ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla düzenlediği Ülker Napoliten Çikolata Oyun Atölyesi, 21, 22 ve 23 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul’da 8 ayrı noktada kurulacak.

Ülker Napoliten Çikolata Oyun Atölyesi, üç gün boyunca İçerenköy, Merter, Maltepe Merkez, 212 AVM Carrefour, Merter, Ümraniye Real ve Cevahir 3M, Bahçeşehir 3M Migros mağazalarında olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle düzenlenen atölyede çocuklar kırmızı Napoliten Çikolata kutularından oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem eğlenceli vakit geçirecek. Robot, gemi, helikopter, ev, yel değirmeni, balık ya da kelebek alternatiflerden sadece birkaçı… Atölye sonunda yaptıkları oyuncaklar, çocuklara hediye edilecek.

Ülker Napoliten Çikolata Oyun Atölyesi’ne katılmak için atölye standına kayıt yaptırmak yeterli olacak.
Jurassic Land ile çocuklar çifte bayram yaşayacak
Jurassic Land ile çocuklar çifte bayram yaşayacak
Forum İstanbul AVM’de, 10 bin metrekare alan üzerine kurulu Jurassic Land, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir şenlik düzenliyor. Hazırlanan özel oyun alanında, dört gün boyunca sürecek olan “Jurassic Land Çocuk Şenliği”, 21-24 Nisan tarihleri arasında devam edecek. Çocuklar bir yandan dinozorların maceralı dünyasını keşfederken diğer yandan renkli ve birbirinden eğlenceli etkinlikler, oyunlar ve yarışmalarla Jurassic Land’da unutamayacakları bir gün geçirecekler. Jurassic Land, saat 13:00’de başlayacak şenlikte, etkinliklerin yanı sıra çocuklar için pek çok sürpriz de hazırladı! Şişme zıp zıp, yüz boyama, Mini Disco Dans etkinliğinin yanı sıra birçok eğlenceli yarışma da çocukları bekliyor olacak! Sandalye kapmacadan çuval yarışmasına, deve-cüceden gözü kapalı resim çizme yarışmasına, halat çekmeden heykel yarışmasına birbirinden eğlenceli etkinlikler çocuklara 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatacak!

Adres: Forum İstanbul AVM Kat 2 Bayrampaşa

Telefon: 0212-640-80-88
23 Nisan neşesi küçük şeflerle Hilton İstanbul’da!
23 Nisan neşesi küçük şeflerle Hilton İstanbul’da!
22 Nisan Pazar günü “My Little Hilton” etkinliği kapsamında çocuklar, Hilton İstanbul’un şefleri ile birlikte birbirinden güzel lezzetleri anne babaları için hazırlayacaklar. Anne-babalar da enfes bir brunch’ın ve çocuklarının ellerinden çıkan lezzetlerin tadını çıkaracaklar.

Hilton İstanbul’un enfes Boğaz manzarasına hakim mekanı Bosphorus Terrace Restaurant’ta keyifli ve lezzetli Pazar Brunch’ınız ‘’My Little Hilton‘’ 23 Nisan etkinliği ile renklenecek. 22 Nisan Pazar günü tüm çocuklar aileleri ile birlikte hem keyifli bir gün geçirecek hem de birbirinden leziz yiyecekleri kendi elleriyle yapmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

Rezervasyon için: 0212 315 60 00
LC Waikiki vitrinleri çocuklara emanet
LC Waikiki vitrinleri çocuklara emanet
LC Waikiki, minikler için düzenlediği “Geleneksel 23 Nisan LC Waikiki ile Renkli Dünyalar Resim Şenliği” kapsamında küçük elleri büyük hayaller kurmaya davet ediyor. Bu yıl 7.si düzenlenen, “Geleneksel 23 Nisan LC Waikiki ile Renkli Dünyalar Resim Şenliği”nde LC Waikiki vitrinleri minik misafirlerin hayal gücü ile renkleniyor.

LC Waikiki, 14-23 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştireceği “Geleneksel 23 Nisan LC Waikiki ile Renkli Dünyalar Resim Şenliği”nde toplam 210 mağazasında ve www.lcwaikikirenklidunyalar.com’da çocuklarla buluşacak. “Geleneksel 23 Nisan LC Waikiki ile Renkli Dünyalar Resim Şenliği” kapsamında çocukları unutulmayacak bir deneyim yaşamaya davet eden LC Waikiki, 39 mağazasında da 23 Nisan günü tüm çocukları yüz boyama ve balon sürprizi ile karşılayacak. Ayrıca etkinlik süresince LC Waikiki mağazalarının çocuk reyonundan 75 TL’lik alışveriş yapan tüm aileler, LC Waikiki’nin yazı tahtası sürprizi ile çocuklarını sevindirme fırsatı bulacak.
Eti Çocuk Tiyatrosu’ndan 23 Nisan’a özel gösterim
Eti Çocuk Tiyatrosu’ndan 23 Nisan’a özel gösterim
Çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile 23 Nisan’da Fatih - Mimar Sinan İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri için özel bir gösterim gerçekleştirecek.

ETİ’nin çocukları ücretsiz olarak tiyatronun büyülü dünyasıyla buluşturduğu “ETİ Çocuk Tiyatrosu”, 23 Nisan’da “Çizmeli Kedi” oyunu ile işitme engelli çocuklara özel bir gösterim yapacak. 23 Nisan’ın coşkusunu Fatih - Mimar Sinan İşitme Engelliler İlköğretim Okulu tiyatro sahnesine taşıyacak olan ETİ Çocuk Tiyatrosu’nda gösterim sırasında oyunun replikleri sahnenin iki yanından işaret dili ile çocuklara öğretmenleri tarafından aktarılacak.

Yer: Fatih - Mimar Sinan İşitme Engelliler İlköğretim Okulu / Vatan Cad. Neyzen Tevfik Sk. No: 2 Fatih / İstanbul

Tarih: 23 Nisan 2012 / Pazartesi
Gebze Center’dan 23 Nisan sürprizi
Gebze Center’dan 23 Nisan sürprizi
Gebze Center Alışveriş Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında renkli bir etkinliğe imza atıyor. Gebze Center, yurt dışında bir hayli ses getiren Deniz Canlıları Sergisi’ni 21-29 Nisan tarihleri arasında AVM ziyaretçileriyle buluşturacak. Her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekecek etkinlikte deniz yaşamı, anne ve yavru balina, büyük beyaz köpek balığı; fok balığı, kaplumbağa, domuz balığı ve yunus replikaları, deniz yaşamını anlatan broşürler ve video gösterimleriyle anlatılacak.

Gebze Center Adres: Tatlı kuyu mah. Güney Yanyol Cad. No:310 Gebze-Kocaeli
DÇSO ve ÇHGM özel 23 Nisan konseri
DÇSO ve ÇHGM özel 23 Nisan konseri
ÇHGM Çocuk Korosu ve DÇSO, birlikte gerçekleştirecekleri 23 Nisan özel konseriyle çocuklarla buluşuyor. ÇHGM Çocuk Korosu’ndan 52, DÇSO’dan ise 35 çocuk sanatçının katılımıyla TRT 34. 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında icra edilecek konser, 24 Nisan günü 08:45’de TRT 1’de yayınlanacak.

Konya Meram Belediyesi Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan konser, şef Tolga Taviş tarafından yönetilecek. Muammer Sun’dan İnatçı İki Keçi, Beethoven’dan Neşeye Şarkı, Nevit Kodallı’dan Telli Turna’ya kadar sevilen birçok çocuk eserinin çalınacağı ÇHGM Çocuk Korosu-DÇSO Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ortak konseri ekran başındakilere eğlenceli saatler yaşatacak.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÇHGM) Çocuk Korosu ve Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) çocuklara özel bir 23 Nisan hediyesi sunuyor. Türkiye’nin ilk çocuk orkestrası DÇSO ve ÇHGM Çocuk Korosu, TRT 34. 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında birlikte verecekleri konserle 7’den 70’e ekran başındaki tüm müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatacak. Bu özel konser 24 Nisan günü 08:45’de TRT 1 ekranlarından yayınlanacak.
23 Nisan’da çocuklar Atiye ile coşacak
23 Nisan’da çocuklar Atiye ile coşacak
Marmara Eğitim Kurumları’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin bu yılki sürpriz sanatçısı Atiye. Anadolu yakasındaki çocuklar için şenliğin adresi bu yıl da Marmara Eğitim Köyü olacak. Tüm çocukların katılabileceği herkese açık kutlamalar 22 Nisan 2012 Pazar günü saat 11.00’de başlayacak; saat 17.00’ye kadar sürecek.

8 bin kişilik açık hava tiyatrosunda Atiye şarkıları ile coşacak çocuklar; etkinlik alanına kurulacak balon oyuncaklar, animatörler, spor etkinlikleri, uçurtma festivali, sanat gösterileri ve sürprizlerle bayramın tadını çıkaracaklar.

Adres: Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe-İstanbul

Bilgi için: 0216-626-10-10 / 1154-1153
Tepe Nautilus “23 Nisan Çocuk Karnavalı”
Tepe Nautilus “23 Nisan Çocuk Karnavalı”
Tepe Nautilus, çocuklara özel etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Tepe Nautilus, 21-22-23 Nisan tarihlerinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel hazırlayacağı etkinlikte, Şişme Dev Oyuncaklar ile çocuklara tam anlamıyla bir bayram yaşatmayı planlıyor.

Tepe Nautilus’un düzenleyeceği bu muhteşem karnavalda, 4 ayrı Dev oyun Ünitesi’nin dışında, Sosis Balon ve Yüz Boyama etkinliklerinin yanı sıra, çocukların yeteneklerini sergileyebilecekleri Resim Atölyesi de yer alacak. Çocuklar, 21-22 Nisan tarihlerindeki Oyun Parkı’ndan 25 TL’lik alışveriş karşılığında faydalanabilecekler. Ayrıca, 23 – 29 Nisan tarihleri arasında Pera Güzel Sanatlar Merkezi’nin “23 Nisan Çocuk Şenliği” sergisi de Tepe Nautilus ziyaretçileri ile buluşacak. Tepe Nautilus’a gelen çocuklar, “Afrikadan Esintiler” isimli mask yapım atölyesinde, Güzel Sanatlar mezunu öğretmenler ile birlikte yeteneklerini geliştirmeye devam edebilecekler.

Tepe Nautilus’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebi ile gerçekleşecek olan tüm etkinliklerde ve Şişme Dev Oyuncaklarla dolu kocaman bir alanda çocuklar eğlencenin doruklarında gezerken, ebeveynler ise rahat bir alışverişin tadını çıkarabilecekler.

Fatih Cad. No: 1 Acıbadem - Kadıköy - İstanbul

Tel: 0216-339-39-29
Outlet Center İzmit’te 23 Nisan coşkusuna herkes davetli!
Outlet Center İzmit’te 23 Nisan coşkusuna herkes davetli!
Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gün boyunca Outlet Center İzmit’te düzenlenecek birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutlayacaklar.

Outlet Center İzmit, her yıl 23 Nisan’da çocuklar için geleneksel olarak düzenlediği etkinliklerle, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de tüm miniklere ev sahipliği yapacak. Çocuklar, gün boyunca düzenlenecek eğlenceli aktivitelerle 23 Nisan’da keyifli saatler geçirecekler. Palyaçolar, çocukların yüzlerini boyayacak; onlara balon ve Türk Bayrakları dağıtacak. Ayrıca; Kırgızistan, Estonya, KKTC ve Endonezya’dan ilimize gelen misafir çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırladıkları özel gösterileri sunacak.

Ayrıntılı bilgi için: 0262-335-31-70
23 Nisan’a özel ücretsiz karikatür atölyesi etkinlikleri
23 Nisan’a özel ücretsiz karikatür atölyesi etkinlikleri
2005 yılından bu yana kendi atölyesinde Cumartesi günleri çocuklarla çalışan Kamil Yavuz, bu sene de ücretsiz, atölye dışı karikatür etkinlikleri yapıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yer alacak atölye sergisi, ortak çizim etkinliği ve kursların mekanları, gün ve saatleri şöyle:

Kadıköy Belediyesi, Kozyatağı Kültür Merkezi

- 23 Nisan 2012 Saat: 10.30-11.30 Atölye Sergisi Açılışı ve konulu Atölye Çalışması (Konu: Yaşadığımız İstanbul)

- 24 Nisan 2012 Saat: 14.00-16.00 Konulu atölye Çalışması ve Ortak Çalışma (Konu: Ekoloji ve Şehir)

- 29 Nisan 2012 Saat: 10.00-11.30 Konulu atölye Çalışması ve Ortak Çalışma.

Adres: Bayar Cad. Buket Sk. 20/1 Kozyatağı-ist. Tel: 0216. 658 00 14

- 27 Nisan 2012 Saat: 10.00-11.30 Konulu atölye Çalışması. (Konu: Yaşadığımız İstanbul) İst. Şehir Tiyatroları - Ümraniye Sahnesi Fuayesi
Torium AVM’de 23 Nisan etkinlikleri
23 Nisan'da Sakıp Sabancı Müzesi'nde ebru atölyesi
Ülker’den çocuklara 23 Nisan’a özel atölyeler
Jurassic Land ile çocuklar çifte bayram yaşayacak
23 Nisan neşesi küçük şeflerle Hilton İstanbul’da!
LC Waikiki vitrinleri çocuklara emanet
Eti Çocuk Tiyatrosu’ndan 23 Nisan’a özel gösterim
Gebze Center’dan 23 Nisan sürprizi
DÇSO ve ÇHGM özel 23 Nisan konseri
23 Nisan’da çocuklar Atiye ile coşacak
Tepe Nautilus “23 Nisan Çocuk Karnavalı”
Outlet Center İzmit’te 23 Nisan coşkusuna herkes davetli!
23 Nisan’a özel ücretsiz karikatür atölyesi etkinlikleri
1 / 13
PAYLAŞIM