Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VAJİNAL AKINTI SORUNUNA LAZER ÇARE OLUR MU?

Vajinal akıntı sorununa lazer çare olur mu?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Esra Çabuk Cömert’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kara Kutu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

20.02.2020 - 17:28 | Son Güncelleme:

“Üreme çağına gelen her kadında belirli miktarlarda kokusuz, şeffaf ve kaygan formlarda vajinal akıntı görülebilir” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Esra Çabuk Cömert, vajinal akıntıda lazer uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Kadınlık hormonunun etkisiyle servikal bezler ve vajen bölgesinde yer alan bezlerden sıvı salgılanmaktadır. Asıl amacı cinsel ilişki sırasında ortamın kaygan olmasını sağlamaktır. Yine yürüme sırasında dudakların birbirine sürtünmesinin önüne geçerek tahrişin önlenmesi için de söz konusu akıntıya ihtiyaç duyulmaktadır.

Fraksiyonel lazer tedavisi; vajinal pH ve florayı düzenler, vajinal kuruluk ve tekrarlayan vajinal enfeksiyonların giderilmesini sağlar. Vulvo-vajinal dokunun gençleştirilmesine yardımcı olur. Vajinal kayganlığın artırılmasını sağlar. Kronik vajinal enfeksiyonları, fraksiyonel lazer ile ortadan kaldırılır.

Aynı zamanda fraksiyonel lazer işlemi, idrar torbası sarkması ile başlayan idrar kaçırma problemlerine de çözüm olur. Cerrahi yöntemlere ek olarak kullanılan bu yöntem vajinal kuruluk şikayetlerinde ve ağrılı cinsel ilişki sorunlarında da çözüm amaçlı olarak tercih edilebilir. Vajinanın ağrı sorunlarını da giderebilir. Vajina içine uygulanan lazerler etkileriyle vajina içi bağ dokusunu uyararak, hem kollajen hem de elastik bağ dokusunun yeniden şekillenmesini sağlar. Bu şekilde hem vajina içinde bir sıkılaşma olur hem de cinsel ilişki sırasında alınan haz artar.

Yayın tarihi: 20.02.2020
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.