Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

TELEFONLA MEDİTASYON DÖNEMİ BAŞLADI

Telefonla meditasyon dönemi başladı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
07.04.2015 - 11:00 | Son Güncelleme:

Cep telefonunuzu yanınıza alıp evinizin en sessiz köşesinde içsel yolculuğunuzu yapabilirsiniz. İşte bazı meditasyon uygulamaları…

Cep telefonunuzdan istediğiniz her an her yerde cep telefonu uygulamaları ile meditasyona giriş yapabileceğinizi belirten ‘gunesanne.com’ Blog Yazarı Güneş Aslan meditasyon uygulamaları hakkında bilgi verdi…

Artık hiçbir şey için zaman olmadığı gibi her şeyin üstümüze geldiği dünyada kendimize ayırmak için neredeyse bir dakika dahi vakit yok. Tüm bu yoğun tempo içerisinde durmak için en güzel araçlardan biri meditasyon yapmak. Meditasyon yalnız kaldığımız nadir zamanlarda, içsel sakinliği dinleyebilmek için içe yapılan bir yolculuk. Meditasyon için tek ihtiyacınız ise kendinize zaman ayırmak. Evin en sessiz saatlerini seçmekte fayda var.

Cep telefonu uygulama dünyası meditasyona da el atmış durumda. Bir uygulama ile meditasyon yapmak kulağa ilk başta tuhaf gelse de hem pratik hem kolay erişilebilir olduğu için oldukça fazla tercih ediliyor. 

İşte kolaylıkla kullanabileceğiniz bazı meditasyon uygulamaları:

1. Calm

En kapsamlı ve içerik açısından zengin uygulamaların başında Calm geliyor. Meditasyona başlamadan ayarlar bölümünden önce bir doğa sesi ve görsel seçiyorsunuz. Örneğin; yağmur damlaları, göl sesi, günbatımı gibi seçenekleri tercih edebiliyorsunuz. Bu görselle birlikte naif bir doğa sesi size meditasyon boyunca eşlik ediyor. Profil bölümünde bir takvim yer alıyor. Hangi gün kaç dakika hangi meditasyonu yaptığınız bilgisine buradan ulaşabiliyorsunuz.

O an sahip olduğunuz süreye göre 1 dakikadan 25 dakikaya kadar seçim yapabilirsiniz. 7 günlük Calm programını gerçekleştirebilir ya da destekli programlardan birini seçebilirsiniz. Bu programlar sakinlik, güven, yaratıcılık gibi bölümlerden oluşuyor.

Tüm bu programlarda bir arka plan sesi ve önde bir yönlendirici ses size eşlik ediyor. Program dili İngilizce. Gözlerinizi kapatıyor ve sizi yönlendiren uygulamayı dinliyorsunuz.

meditasyon

Yayın tarihi: 07.04.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.