Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SÜT İÇMENİN 6 ÖNEMLİ FAYDASI!

Süt içmenin 6 önemli faydası!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.04.2016 - 10:21 | Son Güncelleme:

Sütün içinde bulunan bol miktarda A ve C vitamini, kalsiyum ve potasyum hayatın her evresinde alınması gereken sağlık için en önemli unsurlardır. İşte süt içmenin 6 önemli faydası...

Çocukların büyürken sürekli olarak süt tüketmeleri kemiklerinin güçlenmesinde en önemli faydayı sağlar. Çocukluğumuzda edindiğimiz süt tüketme alışkanlığı yaş ilerledikçe azalmakta hatta yok olmaktadır. Süt tüketme alışkanlığı sadece çocukluk ve gençlikte olmamalıdır.

İŞTE SÜT İÇMENİN 6 ÖNEMLİ FAYDASI

1- GÜÇLÜ İSKELET YAPISINA SAHİP OLMANIZI SAĞLIYOR

kemik

Süt, güçlü kemiklere ve dişlere sahip olmanızı sağlar. Günümüzde yapılan birçok araştırmada sütün kemik yoğunluğunu da arttırdığını ispatlamıştır. Süt içtiğiniz her dönemde kemikleriniz daha da güçlenir bu durumda kemik erimesi riskleri önlenmiş olur.

2- KIRIŞIKLIKLARI ÖNLÜYOR

 güzellik 

Eğer güzel ve yıpranmamış bir cilt istiyorsanız yapmanız gereken şey süt içmektir. Sütün içeriğinde önemli seviyede bulunan proteinler, A vitamini ve çinko cilt sağlığınızı korumakta. Cilt üzerinde nemlendirici etkisiyle cildinizi kırışıklardan koruyor. 

3- SİNDİRİM İÇİN ÇOK FAYDALI

 sindirim 

Özellikle düşük yağlı süt tüketmek az çalışan bağırsakların aktif olmasına yardımcı olur ve sindirimi düzenler. Kabızlık ve ishal gibi hastalıkların önlenmesinde birinci sırada gelen bir doğal çözümdür.

4- ZİNDE VE AKTİF BİR VÜCUT!

 spor 

Çevrenize baktığınızda sporcuların en önemli besin kaynağının süt olduğunu göreceksiniz. Süt gün boyunca kaybedebileceğiniz enerjiyi size geri getiriyor. Aynı zamanda süt yağların erimesinde ve kas oluşumunda birinci sırada gelen bir etkendir.

5- KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜYOR

 kalp 

Kolesterol seviyesi yüksek olan insanlarda kalp hastalıklarına yakalanma ve kalp krizi riski daha fazladır. Özellikle yarım yağlı süt tükettiğinizde hayvansal yağın az olmasıyla birlikte direk olarak kolesterolünüzü düşürüyor ve olabilecek kalp rahatsızlıklarını önlüyor.

6- STRESE SON!

 stres 

Süt stresle mücadelede önemli bir yardım eli olabilir. Gün içinde içtiğiniz bir bardak süt kaslarınızın gevşemesin yardımcı olur. Yorgunluğu ve bitkinliği gidererek sabahları gevşemiş bir şekilde uyanmanıza yardımcı olur böylelikle stresten uzak kalabilirsiniz.

SÜT İÇMEDEN ÖNCE BUNLARA DİKKAT

 

Yayın tarihi: 25.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.