Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SPORA GİDERKEN DE ŞIK OLUN!

Spora giderken de şık olun!
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
09.09.2015 - 15:15 | Son Güncelleme:

Sporda şıklık, sıkılaşan vücudunuzu görmenizi ve spora devam etmenizi sağlar. İşte sporda şık görünmenizi sağlayacak tavsiyeler...

Spor yapmak vücut ve ruh sağlığını iyileştirir. Spor, yoğun motivasyon gerektiren bir etkinliktir. Spora başlayacağım diye yola çıkıp çok uzun süre geçmeden motivasyonunuz düşüyorsa ve vazgeçiyorsanız kıyafet seçiminizi gözden geçirerek motivasyonunuzu arttırabilirsiniz. Hem spor yapmak hem sporda şık görünmek istiyorsanız bu tavsiyeler tam size göre…

Spor yaparken ayakkabı ve kıyafet seçiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Spor Uzmanı Ayfer Sağlam “Doğru kıyafet seçimi motivasyonu artırır, spor yapmaya karar vermişsek nedense elimiz eski ve kullanmadığımız kıyafetlere gidiyor. ‘Nasılsa bir iki saatliğine giyeceğim ve yıkanacak’ ya da ‘nasılsa kimse görmeyecek’ gibi bir mantığınız varsa bundan kurtulun. Çünkü seçtiğiniz doğru spor kıyafetinin size geri dönüşleri çok önemli. Bunlardan başlıcası sağlık ve motivasyon. Sporda şık bir kıyafet size kendinizi daha enerjik hissettirebilir” dedi.

SPOR YAPARKEN NASIL ŞIK OLUNUR?

 • Spor yapmaya başladıktan kısa süre sonra terlemeye başlarsınız. Terlemeden ilk etkilenen dağılan saçlarınız olur. Eğer şık görünmek istiyorsanız saçlarınızı sıkı bir at kuyruğu yapın ve kıyafetinizle uyumlu bir saç bandanası takın.
 • Motivasyon demek renk demek! Sporda şık görünmek için canlı renklere yönelin.
 • Uzun süreli spor yapmak göğüslerde sarkmaya sebep olabilir. Bunu engellemek için spora giderken sizi sporda şık gösterecek özel spor sütyenlerinden tercih edin.

Sporda şıklık

 • Kısa zamanda elde edeceğiniz kaslarınızı göstermekten çekinmeyin. Siyah taytın üstüne giyeceğiniz beyaz bir büstiyerle hem klasik hem şık bir tarz elde edebilirsiniz..
 • Sporda şıklık yakalamak ve sağlığınızı korumak istiyorsanız terletmeyen ince kumaşlar tercih edin.
 • Spor ayakkabı tercihinizi yaza özel cıvıl cıvıl renklerden kullanarak hem farklı bir tarz elde edin hem sporda şıklık yakalayın.

ZORLANMADAN MEKİK ÇEKMENİN YOLLARI NELERDİR?

Yayın tarihi: 09.09.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.