Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SİYAH PİRİNÇ YİYEN YAŞLANMIYOR

Siyah pirinç yiyen yaşlanmıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Fatma Gönen’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

03.01.2020 - 16:20 | Son Güncelleme:

Market raflarında artık sıkça rastladığımız siyah pirinç, antioksidan değerinin yüksek olması nedeniyle yaşlanma etkilerini azaltıyor. Beyaz pirinçten daha faydalı olan bu besinle ilgili Diyetisyen Fatma Gönen bilgi verdi.

Siyah pirinç, besleyici değeri çok yüksek olan bir pirinç cinsidir. Her ne kadar pişmemiş pirincin rengi siyah olsa da piştiğinde morumsu bir renk alır. Dünyada ‘superfood’ (süper besin) olarak adlandırılan mineral ve vitamin açısından en zengin besinler arasındadır. Antik çağlardan beri Çinliler tarafından tüketilmekte olan siyah pirinç ‘yasak pirinç’ olarak da bilinir. Yasak olarak adlandırılmasının sebebi çok az yetiştiği için sadece imparatorların yemesine izin verilmesinden kaynaklanır. Piştiğinde tane tane değil biraz yapış yapış olduğundan, Asya mutfağında daha çok tatlı olarak tüketilir.

Siyah pirinç

Yayın tarihi: 03.01.2020
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (5)

James Dean gibi. O da genç öldü artık yaşlanmıyor.

05.11.2019 09:00:29 Kamil Dursun

yani yazdığınıza kendiniz inanmıyorsunuz..siyah pirinç ithal edenin reklamını yapıyorsunuz, şu ana kadar siyah pirinci duyan varsa beri gelsin.. reklam reklamdır tabi de böyle kandırma amaçlı olmasın.. lütfen yani

08.05.2018 18:20:23 timur derin
5 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER