Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SICAK SU İÇMENİN 10 FAYDASI

Sıcak su içmenin 10 faydası
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
07.08.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

Pek çoğumuz günlük içmemiz gereken su miktarını dahi içmezken günlük 1 bardak sıcak suyu mu içecek? Aslında uzun zamandır sıcak suyun vücuda iyi geldiği söylenir. Birazdan okuyacağınız bilgiler ile neden sıcak su içilmeli olduğunu anlayacaksınız.

1. Sindirimi düzenler

Sıcak su içmek, midenizde kolayca çözülmeyen inatçı besinleri temizlemede en etkili yollardan biridir. Midenizde yiyecekler ne kadar hızlı bozulursa, içerdikleri kalorileri yakmaya o kadar hızlı başlarsınız, bu nedenle sıcak su kilo kaybınızı hızlandırabilir.
 

2. Metabolizma

Sıcak su içtiğinizde, vücudunuz daha düşük bir sıcaklığa ulaşmak için daha çok çalışmak zorunda kalır ve bunun sonucunda metabolizmanız hızlanmaya başlar. Hepimizin bildiği gibi, metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa kalori yakmak ve yağ yakmak o kadar hızlı olur.

3. Kabızlığa yardımcı olur

Bir fincan sıcak suyun kabızlık sorununu çözmesi uzun süredir bilinen bir yöntemdir. Vücuttaki şişkinliğin giderilmesine yardımcı olduğu gibi yağ yakımına da yardımcı olur.

4. Ağrı kesici

Bazı kadınların adet dönemi oldukça sancılı geçebilir. Bu ağrılara sıcak su içmenin iyi geldiği bilinir. Karın kaslarını rahatlatma ve spazmları hafifletme kabiliyeti sayesinde bir ağrı kesici işlevi görür.

5. İyi bir kan dolaşımı

Bir bardak sıcak su içtiğinizde, vücudunuzdaki yağ birikintileri, sinir sisteminizde biriken birikintilerin yanı sıra ortadan kaldırılma şansını da artırır. Bu da dolaşımınızı iyileştirmeye yardımcı olur ve kilo vermeye yönelik yaptırımlarınıza devam ederken fiziksel anlamda sizi daha iyi bir hale sokar.
 

Yayın tarihi: 07.08.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.