Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SADECE GENİŞ AİLELERDE BÜYÜYENLERİN ANLAYACAĞI 7 ŞEY

Sadece geniş ailelerde büyüyenlerin anlayacağı 7 şey
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.11.2017 - 00:00 | Son Güncelleme:

Geniş ailede büyümek çok güzel şeydir. Kalabalık kahvaltı sofraları ya da akşam yemeklerinin bitmeyen muhabbetleri, herkesin halini hatırını sorarken geçen saatler ve her daim hissedilen güven duygusu… Eğer siz de kalabalık bir ailede büyüdüyseniz aşağıda saydığımız birçok şeyi yaşamış şanslı insanlardansınız demektir.

1- YALNIZLIK NASIL BİR DUYGU

 

Kalabalık bir ailede büyüdüğünüzde yalnızlığın nasıl bir duygu olduğu konusunda en ufak bir fikriniz olmaz. Yalnızlık elbette bazen güzeldir ancak istediğiniz her an biriyle birlikte güzel vakit geçirebileceğinizi bilmek gibisi yoktur.

2- ARKANIZDA HER DAİM BİRİ VAR

Amca oğlu halleder ya o işi. Ya da o olmazsa dayı oğlu halleder. Başınıza canınızı sıkan bir olay mı geldi ya da acil bir ihtiyacınız mı var. Sorun değil geniş aileniz bu problemi çözmek için sizin yanınızda hazır bekliyor.

3- HAYATIN ZORLUKLARININ ÜSTESİNDEN GELMEK KOLAY

Hayat zor ve baş etmek gerçekten insanı yıpratabiliyor. Ancak geniş bir aileniz varsa bu zorlukların üstesinden gelmek kolay. Mesela taşınacak mısınız, sorun değil. Sizinkileri çağırırsınız, birkaç saat içerisinde ev kurulmuş, çaylar içiliyor olur.

4- ARKADAŞ ARAMANIZA GEREK YOK

Kalabalık aileye sahip olan insanların genelde çok geniş bir arkadaş çevresi olmaz. Çünkü gerek duymazlar. Hala, teyze kızı, amca, dayı oğlu derken sizinle yaşıt birçok kuzen ve yeğene sahip olursunuz. Birbirinizi çocukluğunuzdan beri tanıdığınızdan en iyi arkadaşlarınız da onlar olur.

5- YAŞLILIĞINIZDA YALNIZ KALACAĞINIZDAN ENDİŞELENMEZSİNİZ

  

Çoğu insanın hayattaki en büyük korkusu yaşlılığını yalnız geçirmek ve bir başına hayata veda etmektir. İşte geniş aile bireyleri bu korkuyu da hissetmezler. Çünkü o geniş ailede onlarla birlikte yaşlanacak ve birlikte mutlu bir yaşlılık geçirecekleri insanlar vardır.

6- EKSİKLERİNİZİ KAPATACAK BİRİLERİ MUTLAKA VARDIR

Kalabalık bir misafir ağırlamanız gerekiyor ya da yarına yetişmesi gereken bitirme ödevi maketi var. Sorun değil! Geniş aile masanın başına bir oturdunuz mu o dolmalar da sarılır, o bitirme ödevinin maketi de yapılır. Hatta ikisi birden bile yapılabilir.

7- DERTLER PAYLAŞILDIKÇA AZALIR

    

Kalabalık ailede yaşayan insanlar her daim sosyaldir. Bu nedenle dertlerini, tasalarını, kuruntularını paylaşacakları birileri mutlaka hemen yanıbaşlarındadır. Hayatta bu kadar büyük bir lüks daha olamaz. Dolayısıyla dertler paylaşıldıkça azalır, mutluluk çoğalır. Canınız aileniz değil mi?

Yayın tarihi: 02.11.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.