Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

PROTEZ SAÇ HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER

Protez saç hakkında tüm merak edilenler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.10.2017 - 12:21 | Son Güncelleme:

Saç problemi yaşayan kişilerin son dönemlerdeki popüler uygulamalarından biri de protez saç. Türkiye’de pek çok camiadan yüzlerce kişi protez saçı tercih ediyor. Uygulama bu kadar popülerken Saç Protezi Uzmanı Metin Akay, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

İnsanlar her çağda görünüşlerine her zaman dikkat etmişlerdir. Saç, imajı oluşturan etkenlerden en önemlilerinden bir tanesi. Dolayısıyla insanlar, kadın ya da erkek olsun, her zaman saçsızlık problemlerine çözüm aramışlar. Baktığımızda dünyanın her yerinde birçok bilim insanı saç dökülmesine çare aramakta ya da alternatif saç uygulamaları geliştirmek için uğraşıyor. Saç ile ilgili her konu zaten tarih boyunca her zaman popüler olmuştur. Protez saç güvenirliliği, doğal görünümü ve rahat kullanımıyla hak ettiği yere geldi diyebiliriz. İnsanlar artık bu sistemle inanılmaz değişimlere daha kolay kavuşabiliyorlar.

KİMLER PROTEZ SAÇ UYGULAMASI YAPTIRABİLİYOR?

Her türlü saç dökülme sorunu yaşayan kadın, erkek, yaşlı ve çocuklar için komple saç dökülmelerinde olduğu gibi; bölgesel saç dökülmelerinde, kaza/yaralanma ve hastalık nedeniyle dökülen saç kayıplarında da protez saç uygulaması yapılabiliyor. Tabii ki her saçsızlık sorunu kendine has bazı durumları barındırır uygulama açısından. Bu noktada işlemi yapacak merkezin kalitesi ve saç uzmanlarının bilgi ve tecrübesi önemlidir.

PROTEZ SAÇ UYGULAMASI NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

3 aşamada gerçekleşiyor. Bu aşamalar ölçülendirme, yerleştirme ve protez saç tasarımı.

• İlk aşamada uygulama yapılacak bölgenin biometrik olarak tasarımı oluşturuluyor. Kişinin saç yapısı, rengi, dalgası gibi birçok özellik bu tasarıma ekleniyor.
• Yerleştirme aşamasında protez saç özel medikal ürünlerle bölgeye uygulanıyor.
• Son ve en eğlenceli kısmı ise protez saçın tasarımı. Burada uzmanlar, kişinin istediği saç modelini uyguluyorlar. Diledikleri ve hayal ettikleri gibi istedikleri saç kesimi yapılıyor. Sonra mutlu bir şekilde ayrılıyorlar.

UYGULANAN PROTEZ SAÇ NASIL OLUŞTURULUYOR?

Amerika’da özel oluşturulmuş bir sistem var. Bu sistem sayesinde kişinin kendi saçları klonlanıyor. Bu sistemle oluşturulmuş saçlar kesinlikle belli olmuyor. İnce yapılı oluyor ve cilt sürekli nefes alabiliyor. Oluşturulan klon saça kullanıcılar istedikleri gibi şekil verip kestirebiliyorlar.

Protez saç

NEDEN SAÇ EKİMİ DEĞİL DE SAÇ PROTEZİ?

Bunun birden çok nedeni var. Öncelikle zamandan kazanmak isteyenler oluyor. Saç ekiminde sonuç 6 ay ile 1 yıl arasında alınabiliyor. O da kesin değil. Ama saç protezi ile inanılmaz değişim çok daha kısa bir zamanda oluyor. Ayrıca saç ekimi 35 yaşından sonra yapılması gereken bir işlem. Bize başvuran çok daha genç kişiler var. Bu kişiler saçlarını hastalık ve kaza yüzünden kaybetmiş olabiliyor. Bu durumda kendilerine saç protezi uygulamasını hemen gerçekleştirebiliyoruz. Bunun dışında saç ekimi için bildiğiniz gibi enseden saç alınıyor ve o bölgedeki saçlar tekrar çıkmıyor. Görüntü açısından bazı sıkıntılar oluşabiliyor. Bunlar insanların saç ekimi yerine saç protezini tercih etme nedenlerinin sadece birkaçı.

SAÇ PROTEZİ SAĞLIKLI MI?

Kendi saçınız kadar sağlıklı. Hiçbir farkı yok. Duş alabiliyorsunuz, denize girebiliyorsunuz, tarayabiliyorsunuz, kestirebiliyorsunuz, boyayabiliyorsunuz… Yani kendi saçınıza her ne yapabiliyorsanız, protez saça da yapabiliyorsunuz.

GÖRÜNTÜDE BİR YAPAYLIK OLMUYOR MU?

Kesinlikle hayır. Saç yapısı birebir kendi saçınızdan klonlanıyor. Uygulaması özel olarak yapılıyor. Ayrıca belirli zamanlarda kestirebilir, boyayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın yanında denize, havuza girebilir ya da spor yapabilirsiniz. Doğal görünümü hiçbir şekilde kaybolmuyor.

Yayın tarihi: 17.10.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.