Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ORTALAMA PENİS BOYU KAÇ SANTİMDİR?

Ortalama penis boyu kaç santimdir?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.03.2015 - 11:10 | Son Güncelleme:

Ortalama penis boyu kaç santim olmalı? İdeal penis boyu nedir? İşte, İngiltere’de yapılan araştırmanın sonuçları…

İngiltere’deki King’s College London’dan araştırmacılar ortalama penis boyunun ereksiyon halinde 13.20 cm, flasid halde ise 9.16 cm olduğunu tespit ettiklerini açıkladı. Ayrıca bir erkeğin penisinin boyu ile boyu arasında da az da olsa bir ilişki bulunduğunu gördüklerini belirtti.

Araştırmacılar, ortalama bir penisin çevre boyunun ereksiyon halindeyken 11.6 cm, flasid halde ise 9.31 cm olduğunu da söyledi. 15,521 erkeğin penis boyu ölçümlerini içeren 17 araştırmayı bir araya getiren uzmanlar, tüm ırk ve yaşlardan erkeklerin ortalama penis boylarını ortaya koyan grafikler hazırladı.

Penis boyu konusunda kaygı yaşayan erkeklere destek

Araştırmacılar daha önce birbirinden bağımsız penis boyu araştırmalarını sistematik olarak inceleyen ve sonuçları gruplayan bir çalışmanın gerçekleştirilmediğini dile getirdi ve elde edilen verilerin penis boyu ile ilgili kaygılar yaşayan erkeklere destek vermede kullanılabileceğini belirtti.

Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Dr David Veale, konu ile ilgili Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada “ Erkekler kendilerini soyunma odalarında gördükleri hemcinsleri ile ya da internetteki porno film aktörleri ile karşılaştırıp ve yetersiz olduklarını düşünebiliyor. Bazı erkekler penis boyları ile ilgili partnerlerinin şakalarına maruz kalıyor. Biz bu araştırma sayesinde erkeklere normal olduklarını gösterebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Hürriyet
 

Yayın tarihi: 04.03.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Hakan Yazıcı çok doğru bir soru sordu. 15 bir erkeğin penisini kim ölçtü.

06.08.2015 02:43:26 orhan miyase

ölçümleri nassıl yapmışlar acaba?15bin erkeğin penis boyu ölçümleri diyor elinde cetvel 15bin erkeğin penisini mi ölçtüler??

04.03.2015 16:28:55 Hakan Yazıcı