Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEYVELERLE İLGİLİ BİLİNMEYEN GERÇEKLER

Meyvelerle ilgili bilinmeyen gerçekler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.05.2016 - 12:01 | Son Güncelleme:

İşte meyvelerin benzediği organlar ve vücuda faydaları...

Bazı meyvelerin insan vücudundaki organlara benzediğini hiç fark ettiniz mi? Peki size bu meyvelerin benzediği organlara faydalı olduğunu söylesek... İşte meyvelerle ilgili bilinmeyen gerçekler...

ÜZÜM

Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

İNCİR

İncirin içi tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

incir

ÇİLEK

Kalp şeklinde olan çilek kalp ve damar sağlığı için çok önemlidir. Aynı zamanda içinde bulunan salisilik asit, cilt yapısını düzenlerken, ağrı kesici, ateş düşürücü ve tedavi edici özelliğe de sahiptir.

PORTAKAL

Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

 portakal

HÜNNAP

Çok kuvvetli bir antioksidandır. Çünkü, içeriğinde çok güçlü C vitamini vardır. En büyük yararı ise kesinlikle karaciğer üzerinde olan etkilerdir. Hünnap içinde bulunan antioksidanlar nedeni ile karaciğeri korur ve karaciğerin kendini yenilemesini sağlar. 

EN SAĞLIKLI MEYVE SULARI İÇİN TIKLAYIN!

 hünnap 

HAVUÇ

Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.  İşte bazı diğer meyveler ve faydaları...

SOĞUK HAVALARIN DÜŞMANI 5 SÜPER MEYVE İÇİN TIKLAYIN!

 havuç 

AYVA

Mide ve hazımsızlık sorunlarına iyi gelir. Cinsel isteğin artmasını sağlar. Her gün yenilen yarım ayva grip olma riskini azaltır.

EVDE SEBZE VE MEYVE DONDURMANIN PÜF NOKTALARI İÇİN TIKLAYIN!

 ayva 

ALTIN ÇİLEK 

Lif açısından en zengin meyvelerin başında gelir. Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Keroten, B1, B2, B3 ve C vitaminlerinden zengin olan altın çilek yaşlanmayı yavaşlatır. 

ANANAS SOYMANIN PRATİK YOLU!

Yayın tarihi: 09.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Ceviz ve enginarı eklemelisiniz.

03.10.2015 10:59:30 Necmettin Atalay