Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

LABİOPLASTİ AMELİYATI SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Labioplasti ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.03.2020 - 15:21 | Son Güncelleme:

Cinsel ilişkide rahatsızlığı ve ağrısı bulunan, anatomik olarak doğuştan şekil bozukluğu olan ve cinsel organının şeklini sevmeyen kadınlar için ‘labioplasti’ gereklidir.

Labioplasti sonrası ayakta duş yapılabilir. Ancak oturarak banyo yapmak, yüzmek, küvette yıkanmak önerilmez. Spor yapmak, bisiklete binmek gibi aktivitelere yaklaşık 4-6 hafta ara verilmelidir.

Genellikle işlem sonrası 4-6 hafta içerisinde bir kontrol planlanır ve ilk cinsel ilişki bundan sonra uygun olur. İlk 6 hafta lazer epilasyon, ağda,

jilet vb. kullanımı önerilmez. Labioplasti sonrası dikişler kendiliğinden erimektedir, alınmasına gerek yoktur.

Genellikle işlem günübirlik yapılır, yani hasta aynı gün evine hatta uzun yola gidebilir. İşlem sonrasında özellikle ilk birkaç gün dinlenmek önemlidir. Ödem ve hematom oluşumunu azaltmak için cerrahi sonrası 2-3 gün aralıklı buz uygulaması önerilir. İşlem sonrasında özellikle ilk birkaç gün dinlenmek önemlidir. Ödem ve hematom oluşumunu azaltmak için cerrahi sonrası 2-3 gün aralıklı buz uygulaması önerilmektedir.

Yayın tarihi: 04.03.2020
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.