Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KONDOM (PREZERVATİF) NASIL TAKILIR?

Kondom (prezervatif) nasıl takılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.11.2017 - 05:04 | Son Güncelleme:

Prezervatif (kondom), doğru kullanıldığı takdirde %95 doğum kontrolü sağlayan bir korunma yöntemidir. Bu korunma yönteminden verim alabilmek için prezervatifin cinsel ilişkinin en başında kullanılması gerekir.

Prezervatif nasıl takılır?

Öncelikle prezervatifi ambalajından çıkarırken çok dikkatli olmak gerekir. Prezervatifi folyosundan çıkarırken zarar verirseniz yırtılma ve aşınma nedeniyle tam koruma sağlanamaz ve istenmeyen gebeliklerle karşılaşabilirsiniz.

Yayın tarihi: 23.11.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

Lütfen sadece bildigimiz güvendigimiz e$ler ile beraber olalim zira kondomun örtmedigi bölgelerden sürtünme yoluyla gecen genital sigiller , HPV bilhassa gayler veya biseksüel tabir edilen insanlar toplumda hastalik kaynagidir.Bunlarda anal karzinom ve HPV kaynakli rahimagzi kanserleri bu sigiller vasitasyla gecer.Kondom ucuzdur,kolaydir hayat kurtarir.Esenlikler.

28.09.2017 04:16:39 Leyla Artukoglu

Cok önemli bir nokta ki$i bekar ,single tabir edilen ili$kiye girmeden evvel önsevi$mede asla kadina temas etmeden el ile temas etmeden,ettigi takdirde ellerini desenfektan bir losyon ile sicak sabunlu su ile yikadikdan sonra kaputu eline almalidir.Klamidya ve belsoguklugu vb 1cok hastalik vaginal salgida ya$ar.

28.09.2017 04:13:07 Leyla Artukoglu
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER