Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KANSERE VE GRİBE KARŞI NAR!

Kansere ve gribe karşı nar!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
01.02.2016 - 16:26 | Son Güncelleme:

C vitamini yönünden zengin ve antioksidan özelliği olan narın, hem kansere hem de gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu bir kalkan olduğunu söyleyen İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Ünal, narın faydalarını anlattı…

C vitamini açısından zengin ve antioksidan özelliği olan nar tüketerek hem kanserden hem de gribal enfeksiyonlardan korunulabilir.

Her mevsimin kendine özgü yiyecekleri vardır ve bunlar taze olarak tüketilmesi halinde o mevsime özgü hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı tedbir alınmış olunur.

Kışın özellikle C vitamini açısından zengin meyve ve sebzelerin tüketilmesi vücudun immün (bağışıklık) sistemini güçlendirir.

nar

KANSER HÜCRELERİNİ YOK EDER

Kışın C vitamini açısından oldukça zengin nar veya taze sıkılmış nar suyu tüketilmesi immün sisteminin direncini artırır. Ayrıca antioksidan özelliği olan A ve E vitamini de içeren nar, uzun vadede vücutta oluşabilecek kanser hücrelerini yok eder. Bu sayede insanlar nar tüketerek hem kanserden hem de gripten korunmuş olur.

 nar 

KIŞIN EN ÖNEMLİ MEYVESİ; NAR!

Gribe yakalanan insanlar da nar tüketmesi durumunda hastalığı daha kolay ve kısa sürede atlatabilir. Çünkü nar, immün sistemini çok kuvvetli tutan meyvedir. Zaten hastalıklar, vücudun savunma sisteminin zayıflaması ve zararlı maddelere karşı savaşamamasından kaynaklanıyor. O nedenle kışın en önemli meyvesinin nar olduğunu düşünüyoruz. Nar, vücuda alınan aşırı derecedeki toksik maddeleri anında detokse eder, ortadan kaldırır.

AA

Yayın tarihi: 01.02.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.