Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ISLAK MENDİLLERDEN NASIL DOĞRU ŞEKİLDE FAYDALANILIR?

Islak mendillerden nasıl doğru şekilde faydalanılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

29.08.2018 - 00:03 | Son Güncelleme:

Biz kadınların çantamızdan ayırmadığımız ürünler içerisinde ıslak mendillerin yeri başkadır. Özellikle restoranlar da bu ürünleri sıkça kullanırlar. Bebeğimizle seyahat sırasında da hijyenini sağlamada büyük rol üstlenen ıslak mendilleri gerçekten doğru kullanıyor muyuz? İçerisinde neler var onları biliyor muyuz? Gelin aklımıza takılan bu ve buna benzer sorulara cevaplar bulmaya çalışalım.

ISLAK MENDİLLER, İÇERİĞİ NEDENİYLE MASUMLAR MI, KULLANIMINDA BİZİ NE GİBİ TEHLİKELER BEKLİYOR?

Öncelikle ıslak mendiller doğal ürünler değillerdir bunu kabul ederek işe başlamak gerek. Doğallıkla da kastettiğimiz şey sadece su ve bezden oluşmazlar. İçeriği marka ve çeşidine göre farklılıklar gösterir. Kullanım sırasında içeriğinde bulunan sıvı kullanılan bölgeye temas ederek cildin gözeneklerinden alt tabaka yani dermis katmanına nüfuz eder. Biriken bu kimyasallar ciltte hastalıkların oluşmasına neden olabilirler. Aynı zamanda elde kullanılan ıslak mendil sonrası tuttuğumuz yiyecekler aracılığıyla da vücudumuza giren bu kimyasallar sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebebiyet verebilirler. Islak mendilin neden olduğu bu durumlar ölümcül olmasa da ciddi cilt hasarlarına neden olabilir. Bunun için ıslak mendil kullanımından sonra mutlaka o bölgenin yıkanması gerekmektedir.

Yayın tarihi: 29.08.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.