Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAVUZ VE DENİZ, KADIN HASTALIKLARINA YOL AÇABİLİR!

Havuz ve deniz, kadın hastalıklarına yol açabilir!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.08.2018 - 00:00 | Son Güncelleme:

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte havuz ve deniz sezonu açıldı.Yaz aylarında havuz ve denizde vakit geçirilmesiyle birlikte özellikle kadınlarda jinekolojik sorunlar da kendini göstermeye başladı. Kadınların, yaz aylarının kabusa dönmemesi için jinekolojik muayenenin önemine vurgu yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, olası hastalıklara karşı alınabilecek önlemleri anlattı.

Kadınların çoğu jinekolojik muayeneye, herhangi bir rahatsız ortaya çıkınca gidiyor

Jinekolojik muayene her kadının yılda bir kez kontrol amaçlı yaptırması gerekli muayenedir. Bu sayede hastalıkların erken tanısı konulabilir.Jinekolojik muayene kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılır.Jinekolojik muayene kısa süren bir muayenedir ve ağrı verici bir işlem değildir. Bu yüzden kadınların yılda bir defaya mahsus jinekolojik muayene yaptırması oluşabilecek her türlü hastalığın önlenmesi ve erken tanı için önem taşımaktadır. Operatör Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, kadınların büyük çoğunluğunun hastalık ortaya çıkınca jinekolojik muayene yaptırdığını, asıl önemli olanın hastalık oluşmadan tedbir almak ve bu konuda erken davranmak olduğunu ifade etti. Özellikle yaz aylarının baş göstermesiyle birlikte havuz ve denizde oluşabilecek enfeksiyonların kadınlarda hastalıklara yol açtığını belirtti.

Yayın tarihi: 14.08.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.