Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HANGİ DURUMLARDA VAJİNA DARALTMA OPERASYONU YAPILIR?

Hangi durumlarda vajina daraltma operasyonu yapılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Burcu Kardaş Arslan’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

16.09.2015 - 15:40 | Son Güncelleme:

Vajina daraltma operasyonu neden ve nasıl yapılır? Kadınların psikolojisini de etkileyen vajina daraltma ameliyatı ile ilgili detaylar!

Vajina; doğum, kilo, cinsel ilişki, yaş ve hormonlara bağlı olarak zamanla genişleyebilir, deforme olabilir, bu durum ise kadınlarda hem cinsel hayatta hem de günlük yaşamda birçok önemli probleme neden olabilir.

CİNSEL HAYATTA PROBLEME NEDEN OLUYOR

Vajina genişlemesi sonucu en sık karşılaşılan problem, cinsel hayatta oluşan olumsuzluklardır. Bu hem erkek hem de kadın tarafında hoşnutsuzluğa neden olabilir. Nadiren cinsel hayatta yaşanan bu problemler eşlerin ayrılığına kadar gidebilir. Vajinal kanaldaki bu genişleme ve elastikiyetin kaybolması, kadınlarda idrar kaçırma şikayetlerine de yol açabilir, bu da sosyal yaşamda hasta açısından büyük zorluklara neden olur.

Cinsel isteksizlik

VAJİNA DARALTMA OPERASYONU NASIL YAPILIR?

Vajina daraltma, son günlerde en popüler operasyonların başında geliyor. Her lazer cihazı ile vajina daraltma işlemi yapılamamaktadır. Vajina daraltma operasyonu, 30 dakika gibi kısa bir sürede anestezi uygulamadan, ağrısız, acısız, kesi veya herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden yapılabilir. Vajina daraltma operasyonu yapılan hastalar işlem sonrası günlük yaşantılarına hemen geri dönebilirler.

Teknolojinin hızla gelişmesi lazerin tıpta da kullanımına olanak sağladı. Yeni nesil lazer cihazları ile artık birçok estetik ve cerrahi işlem gibi vajina daraltma operasyonu da daha kısa sürede, daha az yan etki ile yapılabilir. Bu metot sayesinde vajinal kanal içine uygulanan lazer dokularda bulunan kollajen yenilenir ve yeni kollajen oluşumunu uyarır. Bu şekilde “kollajen remodelling” gerçekleşir ve vajinal kanal %20’ye yakın bir oranda daralır.

Vajina daraltma

Çoğu hasta, şikayetleri olmasına rağmen ameliyat endişesinden, ameliyat sonrası bakım gereksiniminden ve bu ameliyatı olmak istediğini etrafındakilere açıklayamadığından dolayı vajina daraltma ameliyatı olmayı zorunlu olmadıkça göze alamamaktadır.

Jinekolog Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan

NORMAL DOĞUM VAJİNADA GENİŞLEMEYE YOL AÇAR MI? (TIKLAYIN)

Yayın tarihi: 16.09.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

Erkeği ne zaman isterse o zaman ameliyat Yapilabilir bence.

22.09.2015 15:32:37 mett matheus

Çok fazla ve zorlayıcı sex yapan insanlarda şaka şaka : Gerçek sebebi fazla sayıda normal doğum yapanlarda problem olduğunu biliyorum.

22.09.2015 14:47:00 İstanbul ve ilginç bilgiler an
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER