Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

FACEBOOKLA İLGİLİ YAPILAN ARAŞTIRMA KORKUTTU

Facebookla ilgili yapılan araştırma korkuttu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.02.2015 - 17:40 | Son Güncelleme:

ABD’de yapılan bir araştırmada, Facebook’ta başkalarının hayatlarını takip etmenin kişiyi depresyona sokabileceği öne sürüldü.

ABD'deki Missouri Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma kapsamında Facebook kullanıcılarının verileri incelendi. Uzmanlar, başkalarının hayatlarına tanıklık etmenin ve başkalarının hayatıyla kendi hayatını kıyaslamanın, kişide önce kıskançlığa, ardından da depresyona yol açabildiği uyarısında bulundu. Araştırma ekibinden Dr. Margaret Duffy şunları söyledi:

"Facebook'ta arkadaşlarınızın durumunun, hali vaktinin iyi olduğunu görmek ilk bakışta mutluluk verici olabilir. Ancak tem tersi de mümkün. Eski bir lise arkadaşınızın sizden daha mutlu bir hayat sürdüğünü, isteklerine sahip olduğunu görmek, depresyona sebep olabiliyor."

En az 1.3 milyar üyenin günde ortalama 18-20 dakika sörf yaptığı Facebook'ta en çok kıskanılan görüntüler ise pahalı tatiller, lüks otomobiller ve evler.

Hürriyet

Yayın tarihi: 06.02.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.