Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EVLİLİK CHECKUP’I İLİŞKİNİN GELECEĞİNİ BELİRLİYOR

Evlilik Checkup’ı ilişkinin geleceğini belirliyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.05.2016 - 09:00 | Son Güncelleme:

Erkek ve kadın mutluluk için evlenirken, bu kurum kısa bir süre içinde uyanmak istediğiniz bir kabusa dönüşebiliyor. ABD ve Avrupa ülkelerinde bireyler, beden sağlığı için checkup yaptırırken, mutluluklarının en önemli taşlarından olan evliliklerini de checkup’tan geçirmeyi ihmal etmiyorlar.

Türkiye’de Evlilik Checkup’nın öncüsü Psikolog Meltem Kavcar Sırmalı evliliklerini sağlamlaştırmak isteyenler için son günlerde rağbet gören olgunun merak edilen yanlarını açıkladı.

EVLİLİĞİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Psikolog Meltem Kavcar Sırmalı evlilikte yaşanan sorunların ve boşanmaların başlıca nedenlerini şu şekilde sıralıyor; ekonomik nedenler, sosyal farklılıklar, evlilikte rollerin doğru dağılmaması, cinsellik, güvensizlik, saygısızlık, aileler, iletişimsizlik, takdir yerine yergi, devamlı savunmada kalmak, aldatmalar, iki kişinin takım olamadan eş ve ebeveyn olması… Bunların üstüne her iki tarafında kafasında belirli şablonların bulunması, hem deneyimlenen evlilik modellerinin hem den evlilik beklentilerinin birbirinden farklı olması, istenmeyen sonu yaklaştırıyor.

EVLİLİK AŞKI ÖLDÜRÜYOR MU? (TIKLAYIN)

ERKEKLER KISKANÇLIKTAN, KADINLAR İSE İLGİSİZLİKTEN YAKINIYOR

Erkekler daha çok kıskançlık, sık “baş ağrısı”, internette fazla zaman geçirme, annesine yeterli ilgiyi göstermediğini ifade ettiklerini belirten Sırmalı’ya göre kadınlar ise; ilgisizlik, şefkatsizlik, yoğun cinsel istek, çocuklarla ilgilenmeme, ev işlerine yardım etmeme, pazar günleri dışarı çıkmak istememe, annesi ile sürekli ilgilenilmesini isteme, “eline sağlık” denilmemesi ve romantik olmama noktalarında eşlerinden şikayetçi durumda.

İLİŞKİNİN GELECEĞİNİ BELİRLİYOR

Sağlam adımlarla evliliğe başlamak, evlilik bağlarını güçlendirmek isteyen, ilişkinin durumunu ve bu ilişki içinde nerede durduğunu tanımlamak isteyenler için Evlilik Checkup’ı birebir çözüm. Sırmalı, Evlilik Ceheckup’ının kısa vadede; ilişkinin güçlü yanların ortaya konulması, geliştirilmesi gereken yönlerin belirlenmesi ve en önemlisi bunu karşı tarafın gözünden görme imkanı sağladığını; uzun vadede ise ilişkinin güçlenmesine, ilişkideki olumlu yönlerin beslemesine, sıkıntı yaratan yönlerin nasıl çözüleceğine ve beraber yaşayabilmeyi öğrenme noktalarında çiftlere fayda sağladığının altını çiziyor.

Yayın tarihi: 17.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.