Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EVLİLİK BİLİNCİNE VE SORUMLULUĞUNA SAHİP OLUN

Evlilik bilincine ve sorumluluğuna sahip olun
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Dolunay Kadıoğlu’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

09.09.2018 - 12:00 | Son Güncelleme:

Çoğu kişinin evlilik konusunda bilinçsiz olduğunu görüyoruz, bilinçsizce düşünüyor, konuşuyor ve davranıyor. Garip ama ‘evlilik, evlenebilmek’ başarılacak bir konuymuş gibi düşünülüyor. “Başarabildi, evlenebildi” gibi cümleleri çok duyar olduk.

GÜNÜMÜZDE GENÇLERİN BİR KISMI YA EVLENMEKTEN KORKUYOR YA DA “BİR DENEYELİM, OLMAZSA BOŞANIRIZ” DİYE YOLA ÇIKIYOR. NEDİR GENÇLERİ BU KADAR EVLİLİKTEN KORKUTAN YA DA BİLİNÇSİZ DAVRANMAYA İTEN ŞEY?

Evliliğe başarılması gereken bir konu, ulaşılması gereken bir hedef gibi bakarsak ya tüm çaba ve enerjimizle bu başarıyı elde etmeye ya da bundan kaçmaya çalışırız. Başarı, başlı başına bile stresi tetikleyebilen bir kelimedir. İlkokuldan beri bizi en çok geren konulardan biridir, başaramamak korkusu. “Ya başaramazsam?”

Sosyal medyanın yanlış yönlendirmelerinin de altını çizmek lazım. Mutluğun pazarlandığı, sosyal medya üzerinden alkış alındığı ve sanal bir popülerliğin yaratıldığı yıllarda yaşıyoruz. Evlenebilme başarısını, mutlu anları paylaşmak ve beğeni almak, o an gerçekten ne hissettiğinizden daha önemli artık. “Bir evleneyim de gerisi kolay” zihniyeti, evlendikten sonraki yıllarda duvara çarpabiliyor.
Boşanmaların yüzde altmışı evliliğin ilk yıllarında yaşanıyor. Bu da bize bilinçsizliğin boyutlarını gösteriyor. Bir grup kişi de mutsuz evlilikleri ve ilişkileri çevresinde deneyimlediği için evlilikten bağlanmaktan korkabiliyor.
 

KAYNAK: MUTLU AİLELERİN 101 SIRRI KİTABI/ HÜRRİYET KİTAP

Yayın tarihi: 09.09.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.