Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EVLİLİĞİNİZİ KURTARMAK İÇİN UZMANDAN YARDIM ALIN

Evliliğinizi kurtarmak için uzmandan yardım alın
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
22.06.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

Evliliklerde ailelerin gücünü ve desteğini inkâr edemeyiz. Bazen aileler bir evliliğin bitmesine yol açabilirler bazen de sorunlu bir evliliğin yeniden toparlanmasına yardım edebilirler. Buradaki kural evliliklerde aile büyüklerinin gençlere zaman tanıması, aralarındaki ilişkiye karışmaması, taraflar için yorumlar yapmaması gibi temel bazı tutumları olmalı.

Evliliği kurtarmak için boşanma sürecine dâhil edilen 3. Kişilerin (özellikle ailelerin ) faydası var mı, yoksa bu zorlu süreci daha da karmaşıklaştırıyor mu?

Eşler de yaşadıkları her sorunu kendi ailelerine yansıtmamalı ve çözüm aramaya çalışmalılar. Ancak sorunların aşılamadığı durumlarda ailelere danışılarak yardım istenmelidir. Ancak ne yazık ki bazı çiftler yardım istemek yerine birbirlerini şikâyet etmek için ailelerine başvuruyorlar. Bu tutum evliliğe daha fazla zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır.

Peki, arkadaşlarımızdan, eşimiz dostumuzdan destek almalı mıyız?

Aynı şekilde evlilikte arkadaşlar, eş dost gibi başka kişiler de olmamalı, hele hele onlarla evlilik sorunları ve özel konular konuşulmamalıdır. Sorunlar yaşandığında uzmanlardan destek almak en doğrusudur.

HÜRRİYET AİLE ÖZEL/ Sedef Batı- Mutlu Ailelerin 101 Sırrı Kitabı'ndan   

Yayın tarihi: 22.06.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.